olin muutaman päivän tekemässä puhelinmyyntiä, enkä enää ikinä mene. tosiaan sopparissa luki että sairaus- ja äitiyslomilta EI MAKSETA palkkaa! kaikki tuttavani ovat kuolleet nauruun kun olen kertonut heille. miten tuo voi olla edes mahdollista?! laillista muka? muutenkin saa tehdä töitä niska limassa, ja sitten kun olet kipeänä niin olet tyhjän päällä?? ei ..ttu. ihmekään että kaikki työntekijät olivat nuoria opiskelijoita, ei tuollaisella kukaan elä.
kiitti
nyt riitti
5866
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Siis:
Myy tarpeeksi, niin elät. Jos tarkoitus on olla saikulla tai muilla vastaavilla mene muulle alalle kuin myyntiin. Anna näytöt ja ala sit vaatia oikeuksia.
Oikeuksia turha perätä jos firmalle on sinusta pelkkiä kuluja (toisin sanoen pelkkää haittaa).
Hyvä myyjä tienaa - jopa lehtimyynnissä - niin ettei tuollaiset asiat heilauta varsinkin kun työmoraali on kova eikä joka niiskauksesta ole saikulla.
leikkauksenkin jälkeen pitäisi heti mennä töihin kun ei istumaan edes kykene?? fiksua väkeäkin ilmeisesti alalla töissä, huh huh. no, eipä yllätä, kukaan fiksu tuollaista teekään :)
No mutta myy terveenä niin hyvin että jää
rahaa säästöön ja voit huoletta olla vaikka
kuukausia palkattomalla sairaslomalla.
Miksi ihmeessä työnantajan pitäisi maksaa
ihmiselle joka ei firmalle tuota mitään?
Se on Sossun ja yhteiskunnan homma elättää
kyvyttömiä.
Täytyy sanoa että tämän "hyvä pärjää" vastauksen on täytynyt kirjoittaa joku joka OIKEASTI OSAA MYYDÄ PUHELIMESSA!
Olen itse täysin samaa mieltä!
:)
tuskin sinua työnantajasi kaipaakaan. hyvä kun lähdit.
Keskustelun aloituksesta on nyt aikaa pari kk.. Jokos sulle on tuotu uusi työpaikka nenän eteen vai vieläkö kotona makaat meidän muiden elätettävänä?