kannattaako ostaa

10499
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

haulikot on niin parhaita

Äänestä

Nuo ovat aivan eri aseet, mutta itse ostaisin
Spas 12, koska se on maruin ja paljon luetettavampi ja ei tarvitse ladata aina akkuja. Osta Spas ja siihen lisää hylsy lippaita.

Äänestä

Kaikki maruin haulikot on paskana jos ne lataa kahesti ilman ampumista mutta jos osaa korjata aseen kuula tukoksen niin on ase hyvä ja tehokas itsellä on ollu puoli vuotta ja oon pari tukkoa joutunut avaamaan.

Äänestä
  • Hyvä "gibbo", miks ihmeessä kukaan latais haulikkoo kaks kertaa? Ja paskana on aika voimakas sana kuulalle piipussa. Ei tarvii kyllä olla mikään ruudinkeksijä, että ne saa kuulatukoksen pois.

    Äänestä

  • "V V" kirjoitti:

    Hyvä "gibbo", miks ihmeessä kukaan latais haulikkoo kaks kertaa? Ja paskana on aika voimakas sana kuulalle piipussa. Ei tarvii kyllä olla mikään ruudinkeksijä, että ne saa kuulatukoksen pois.

    Kuulatukoksen puhdistaminen aloittelijalle haulikosta saattaa olla haastavaa tai sitten ei riippuu henkilöstä.

    Äänestä

  • gibbo kirjoitti:

    Kuulatukoksen puhdistaminen aloittelijalle haulikosta saattaa olla haastavaa tai sitten ei riippuu henkilöstä.

    Ja mä kun luulin että se kuula lentää piipusta ampumalla...

    Äänestä

  • old_profile_44142 kirjoitti:

    Ja mä kun luulin että se kuula lentää piipusta ampumalla...

    Jos et sattunut huomaamaan puhuimme ongelmatilanteista.

    Äänestä

  • gibbo kirjoitti:

    Jos et sattunut huomaamaan puhuimme ongelmatilanteista.

    No se kuula piipussa ei oo mun mielestä mikään ongelma tilanne. On mutenkin aika huono kuula jos se juuttuu piipuun. Se on asia erikseen jos hoppia on liikaa ja kuulat ei tuu ulos.

    Äänestä

  • Ite suosin sähkötoimisia ja haulikoista en juurikaan
    pidä, mutta tossa tilanteessa kun pitäis valita niin
    jättäisin ostamatta, koska en pidä haulikosta. Ja "Softaaja_Pike" AIM ei ole paska PAITSI juuri tuo M4 A1 muovinen versio. Mieluummin säästäisin enemmän ja ostaisin Maruin sähkön (Vaikka sitä ei ollutkaan vaihtoehtona)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


sniper194 kirjoitti:

http://www.proairsoft.com/acatalog/info_SBB1.html

vai tämä?

http://www.proairsoft.com/acatalog/info_AM_1.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu