Moro!
Kandeeko laivalle mennä (31.12) vastaanottamaan uutta vuotta? Millasta porukkaa yleensä ottaen.
Lähtö olis Hesasta 31.12. illalla.
Mitä mieltä?
Kandeeko laivalle mennä (31.12) vastaanottamaan uutta vuotta? Millasta porukkaa yleensä ottaen.
Lähtö olis Hesasta 31.12. illalla.
Mitä mieltä?
Vastaukset 7
Vanhimmat
Kivaa porukkaa tulossa.Viinaa juodaan ja irstaillaan.
Samassa laivassa ollaan oltu =). Mulla oli ainakin ihan jees reissu. Tosi kallista ja aika onnetonta oli kahvilan kahvit ja sapuskat.
Kivalla mielellä mennään. Porukkaa laidasta laitaan. Yökerhossa vähän ennen puolta yötä pietä nujakointia. Järkkärit saivat nahistelijat rauhoittumaan. Kyse oli väärinkäsityksestä.
Et osaakin olla urpo kysymys!
Ajatteles. Hieno juhlagaala, kiva valaistus, hienoja seuraleikkejä (ei lapsille!), ison kellon seuranta ja yhteislaskua ja lopuksi kuohuvaa kaikille. Sitten ulos seuraamaan kunnon ilotulitusta laivatorven säestyksellä.
Siinä vasta sitä jotain!
Ja tuon kaiken sai vielä kokea juhlapuku päällä aivan kuin linnan juhlissa konsanaan. Aivan mahtava kokemus kerta kaikkiaan. Suosittelen lämpimästi.
Minusta huippua oli se vanha pivottitykki ja merirosvoksi pukeutunut laukaisija. Komeasti jysähti täsmälleen kello 24.00. Epäilen sähkönallia, sillä minusta se tytytyslanka ei ehtinyt palaa loppuun.