Onko ketään, joka olis lomaillut hotelli ali babassa?
Mikä meininki? Sijainti on kuulemma hyvä, entäpä muuta mainittavaa?
Sinne olis tarkotus majoittua alkukesästä..
Mikä meininki? Sijainti on kuulemma hyvä, entäpä muuta mainittavaa?
Sinne olis tarkotus majoittua alkukesästä..
Vastaukset 2
Vanhimmat
Olin vuosi sitten lokakuussa viikon Ali Babassa, eikä valittamista ole. Vaatimaton hotellihan se oli, eikä mitään ylellisyyksiä, mutta riitti kattamaan meidän vaatimukset. Huoneet olivat ihan sopivan kokoisia ja siivous yms. toimi oikein hyvin. Aamiainen oli turkkilainen aamiainen, vähän kuivahko ja siihen saattaa kyllästyä, mutta ihan ok silti. Allasalue hyvin pieni, mutta ainahan sitä voi mennä rannalle tai jonkun muun hotellin (esim. lähellä olevan Halicin) altaalle ottamaan aurinkoa, jos ranta ei houkuta ja Ali Baban allasalue tuntuu pieneltä.
Melkoisen paljon portaita Ali Babassa on, mutta hissikin löytyy. Tosin respaan ja hissille ei pääse kun rappusia laskeutumalla.
Mitähän muuta... kysellä saa, vastaan mielelläni jos vain osaan. :)
Olin 2 vkoa äkkilähdöllä alibabassa vaikkakin tiesin, että se Hotelli, joten janoinen olet aina jos viihdyt yhtään enempää huoneessa, koska hotellissahan ei ole jääkaappia.Kuuten ihan hyvä palvelu ja työntekijät mukavia.