Mistä näkisi teneriffan tai lähemmin Puerto de la Cruzin pidemmät kuin 10 päivän sää ennustukset?
Sääennusteet teneriffa
amaryllispyllis
3814
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Nyt heitit niin vaikean kysymyksen että sitä täytyy melkein kysyä yläkerran isännältä, ja voi olla että hänkään ei tiedä. Muutaman päivän ennusteita kyllä löytyy esim. Mikon sivuilta http/www.retket.info, siellä on yahoon linkki, ja sieltä voit katsella Puerton säätiloja myös Mikon web-kamerasta.
http://www.accuweather.com/world-forecast3.asp?partner=accuweather&traveler=0&locCode=EUR|ES|SP018|SANTA CRUZ DE TENERIFE&metric=1
Kymmenen päivän ennustuksia olet ilmeisesti katsellut ja varmasti huomannut,että nekin ovat hyvin paljon muuttuneet jakson aikana. Juuri missään ei pystytä antamaan luotettavia yli kymmenen päivän ennustuksia eikä varsinkaan Puertossa. Siellä kun aamulla herää,saattaa Teide olla pilviharsossa,joka hälvenee ja tulee kaunis aurinkoinen päivä. Joskus taas tulivuori on sankan pilvimassan peitossa,joka viimeistään keskipäivällä peittää jo aurinkoakin ,mutta usko tai älä,olen kokenut siellä sellaisiakin päiviä jolloin Teiden huippu paistattelee koko päivän vasten täysin sinistä pilvetöntä taivasta ja silloin yleensä on myös erittäin lämmintä. Sään ennustaminen kannattaa tehdä jokaisen päivän aamuna erikseen ja miettiä,mitä tänään tehdään.