Mun "miljoonat" sivut...

www.kalasatama.tk (päivitän)
www.breikkipappa.se8.org (en päivitä)
www.madcowscentury.urli.net (päivitän)
www.tippurimaki.urli.net (päivitämme)


Mielipiteitä, kiitos!
611460
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

kalasatama ja tippurimaki olivat ulkoasultaan ainakin kivannäköisiä. Väriä oli runsaasti, mutta eivät silti olleet häiritsevän räikeitä. Juniorit antakoot palautetta sisällöstä.

madcowsta taas voisi kysyä että miksi pitää olla tollanen kynnysmatto. Matka tyssäsi siisen, ei päässy eteenpäin. En jaksanut tutkia sivun sorsaa, mutta linkki eteenpäin lienee tehty javaskriptillä.

Äänestä
  • Joo...se madcows centuryn navigaatio on tehty scriåtillä ja sen pitäs näkyä vasemmassa reunassa...

    Äänestä

  • -kaataja- kirjoitti:

    Joo...se madcows centuryn navigaatio on tehty scriåtillä ja sen pitäs näkyä vasemmassa reunassa...

    Olishan se ihan kiva, jos vaikka toimiskin toi sun navigaatios. Selain explorer 6 ja laatikko vaan ravaa edestaas kun siihen nakkaa kursorin päälle.

    Muuten esim Opera-selaimella sivu on ihan mahdoton katsella. Minut ainakin aina karkoittaa saitilta, jos tekijä ei ole kunnolla testannut (lähes) kaikilla selaimilla.

    Ja suuresti pistää ketuttamaan kun tuo zorromuumisaitti yritti syöttää gatorin koneelle, grr.

    Tai sitten olen vaan vanha katkera pieru, joka ei näistä nykyajan kotkotuksistä ymmärrä.

    Äänestä

Nehän on ihan perseestä

Äänestä

minäkin pidin kovasti tippurimäen väreistä, tosi kiva sivu ja lisää ohjeita blondeille! Mad cow centuryyn en päässyt kun se laatikko veivasi siinä ees taas. Miksi breikkipappa-sivusto on vielä netissä, eikö sitä voisi poistaa kun kuvia ei näkynyt tai tuli sivua ei voi näyttää-sivu? Miksi roskat pitää jättää nettiin, ihan muiden kiusaksiko?

Äänestä

Pieni vinkki: Ennen sivuston tekemistä olisi hyvä kehitellä sivustolle yleinen linja. Mitä sivusto käsittelee mitä sinne tullaan laittamaan eikä mitään sitä sun tätä.. kunhan on laitettu sivut pystyyn.

Tälläinen suoraan ideasta sivuksi meininki on aika yleistä vasta-alkajien keskuudessa ja toivon että porukat jaksais opiskella pienet perusasiat ensin.
Sivun ulkoasu ja värit on syytä valita huolella. Jos keltainen teksti valkoisella pohjalla on mielestäsi seksikäs, niin voisit harkita pientä nettioppaiden selailua ja harjotuksia.

Tosin voin todeta että et ole ihan toivoton, jotkin sivustosi ovat ulkoasultaan ihan siedettävää tasoa, toiset taas tosi hyviä, toiset vähemmän. Älä tee lukemattomia sivustoja vain keskitä kaikki samaan paikkaan.

Ja sitten jos luulit että saat sivut joskus valmiiksi, se on harhaluulo, sivusto ei ole koskaan valmis!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


-kaataja- kirjoitti:

www.kalasatama.tk (päivitän)
www.breikkipappa.se8.org (en päivitä)
www.madcowscentury.urli.net (päivitän)
www.tippurimaki.urli.net (päivitämme)


Mielipiteitä, kiitos!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu