Mikä on

rhsgas

Mihin kummaan kaikki kultit on nyt hävinneet?
Onko hallusinaatiokultilla menny trippailut vähän överiksi?
Onko alipappi huuhaillut liikaa?
Onko ylipappi taas suljetulla osastolla?
Vai kyllästyivätkö he tähän roolipeliin?

3

390

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ei minulla ole

      Kunhan lämpikseni kanavoin.
      Hallisusinaatiokulttilaiset taisivat löytää lämpimän alkutalven uudelleen esiinnostamia punalakkeja ja seitikkejä ja ovat nyt vähän liikaa "nnaatioissaaaan" agitoidakseen kulttinsa autuutta.
      Gluteus Maxsimus on taitanut lähteä galaksin keskiosiin bilettämään. Galaktinen uusivuosi kun on kerran 280 miljoonassa vuodessa ja sitä kannattaa juhlia parikin(kymmentä/sataa?) päivää putkeen.
      Priististä en varmuudella tiedä. Kysyisinkin: Okkonää Oulusa ja juokkonää piimää vai jotain vielä vahvempaa. Jouluähky on muuttunut priistillä uudenvuoden kanuunaksi. Ei se hengenmieskään ihan mahottomia kestä. Eiköhän tuo tipattoman tammikuun jälkeen tule taas heittelemään kuolemankirouksia niskaamme syvää hengellistä vihaa uhkuen.

      • Johtajan Sanansaattaja

        Hallitsijamme ja Galaxin Herra, pontifex maximus on par´aikaa juhlimassa eräällä Gygnus-tähdistössä sijaitsevalla avaruuspalatsillaan. Kaikki juhlijat ovat Suuren Johtajamme tavoin pukeutuneet tunicaan ja sandaaleihin, paitsi Hallitsijamme jolla on yllään myös kultainen viittansa, ja päässä Hallitsijan laakeriseppel.
        Olin juuri hetki sitten yhteydessä itergalaktisen netin välityksellä Avaruuspalatsiin, ja siellä on kuulemma tunnelma nousemassa kattoon. Juhlien syytä en muistanut kysyä.


      • orora
        Johtajan Sanansaattaja kirjoitti:

        Hallitsijamme ja Galaxin Herra, pontifex maximus on par´aikaa juhlimassa eräällä Gygnus-tähdistössä sijaitsevalla avaruuspalatsillaan. Kaikki juhlijat ovat Suuren Johtajamme tavoin pukeutuneet tunicaan ja sandaaleihin, paitsi Hallitsijamme jolla on yllään myös kultainen viittansa, ja päässä Hallitsijan laakeriseppel.
        Olin juuri hetki sitten yhteydessä itergalaktisen netin välityksellä Avaruuspalatsiin, ja siellä on kuulemma tunnelma nousemassa kattoon. Juhlien syytä en muistanut kysyä.

        Kyl tää vieläkin musta vähän vaisulta kuulostaa. Mä luulen että ainakin Aurum-pappi on pyhän pakkopaidan pauloissa tällä hetkellä, sen verran virkeetä se meno oli parhaimmillaan. Mutta kaiken kaikkiaan kyllä harmillista. Nesarakin ratkesi eikä syntynyt minkäänmoisia hihhulibileitä, ennen joka ikinen Nesaraviesti oli juhlaa....nyyh....no onneksi 2012 tulee pian ja mayojen kalenteri loppuu, niin päästään tästäkin tuskasta.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haapaveden upea kurvikuningatar

      No nyt on kyllä mahtava uutinen että Haapaveden rohkea ja toimelias nainen ja yrittäjä on päässyt finaaliin kurvikuninga
      Haapavesi
      101
      1216
    2. Uskaltaisitko ihana nuorempi nainen lähettää

      WhatsApp -viestiä, jos sulla on mun numero. Olisin ihan haltioitunut... Tykkään ja kaipaan ❤️❤️
      Ikävä
      86
      736
    3. Meinasi nainen mennä pasmat sekaisin

      Rupesin vapisemaan, kun huomasin sinut. Mutta sain sentään juuri ja juuri koottua itseni, etten ihan häpäissyt itseäni.
      Ikävä
      35
      671
    4. Sinulle viestiä

      Me sitten oikeasti tutustutaan ensin!!
      Ikävä
      47
      647
    5. Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa

      Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja
      Maailman menoa
      112
      525
    6. Lidilikö Suomussalmelle

      Tännekki Lidili. Loppus tuo kiskominen näillä jäljellä olevilla. K-Market ihan sikakallis ja hyvin ylimieliset omistajat
      Suomussalmi
      30
      521
    7. Ei makeat pimut sytytä

      sen jälkeen kun on nähnyt sinut. Olet vain ihastus vailla vertaa. Kun sinut tuntee muut eivät tunnu miltään. Tajuatko ol
      Ikävä
      32
      496
    8. Upeaa Google!

      Kohta on töitä tarjolla kaikille! Suomen taloushistorian suurin investointi ja Kajaani mainittu! Sähkö kyllä riittää, tö
      Kajaani
      181
      489
    9. Huomasitko? Elämä Lapselle -konsertti tänään suorana tv:ssä - Aika kova kattaus huippuartisteja!

      Lastenklinikoiden Kummien järjestämä Elämä Lapselle -konsertti tukee Suomen viiden yliopistollisen lastensairaalan toimi
      Viihde ja kulttuuri
      23
      477
    10. Miten vaikuttaa

      Jos kaivatustasi on moni muukin kiinnostunut?
      Ikävä
      59
      453
    Aihe