häh

No miten voi mennä naimisiin ja kihloihin ja tiiän että oon kahjo.
1135
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

ensin on mentävä kihloihin, joka onnistuu saamalla simisi rakastumaan pussailemalla flirttailemalla ihailemalla jne... siten tulee ehdota vaihtoehto ja sieltä ottaa mene kihloihin.

naimisiin voi mennä kihlojen jälkeen joko niin, että painaa taas ehdota osiota ja mene naimisiin tai järjestämällä häät. se onnistuu kun painat puhelinta ja painat järjestä juhlat ja kutsut vieraita. sitten ostelet kaikkea mitä haluat häihin (ja jos oikein pidät häiden teosta, osta juhlien!kamasetti. siinä tulee kaikkee juhla kamaa) ja VIHKIKAARI on tärkeä. se löytyy kolmesta ympyrätä, eli sekalaisista. sitten toisella simillä paiant siitä vihkikaaresta ja siihen tulee mene naimisiin ja sitten ne menee :D

siinäpä apuni. joku voi lisätä, jos haluaa!! kirjoitin nyt siis the sims 2 PC version asiat tohon

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ihmeelistä kirjoitti:

No miten voi mennä naimisiin ja kihloihin ja tiiän että oon kahjo.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu