Merelle mopoautolla

joko uskaltaisi ensipyhänä lähisaariin ajella.On niin ikävä mökille,kun ei ole kuukausiin päässyt pitkän rospuutton takia.Pilkkimiehet tietävät varmaankin jään vahvuuksia tuolla jerpyyn suunnassa.
3347
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kokeeksi pari tyrös -levyä kylkiin jos se vaikka kelluisi jo sattuu upoamaan, ainakin naru ja verkonmerkki kannattaa laittaa niin on sitten keväällä helpompi naarata.

Äänestä
  • Laitankin momman tiroksilevyn päälle kattotelineelle köysifyyhti sylyhyn jos alusta pettää niin ei tartte turhaan siä huurella ja muita häiritä.Muuten sit tuntus että pakkaset kirkkenee ja teräsjää vahavistuu viikonlopuksi.Tairan ottaa koirankin pulkkahan,siinähän tuakin tuloo samas letkas.

    Äänestä

  • Mökineläjä kirjoitti:

    Laitankin momman tiroksilevyn päälle kattotelineelle köysifyyhti sylyhyn jos alusta pettää niin ei tartte turhaan siä huurella ja muita häiritä.Muuten sit tuntus että pakkaset kirkkenee ja teräsjää vahavistuu viikonlopuksi.Tairan ottaa koirankin pulkkahan,siinähän tuakin tuloo samas letkas.

    Mutta oo varovaanen, merehen kun lupsahrat niin sitten ei kyllä paljon naarata:)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mökineläjä kirjoitti:

joko uskaltaisi ensipyhänä lähisaariin ajella.On niin ikävä mökille,kun ei ole kuukausiin päässyt pitkän rospuutton takia.Pilkkimiehet tietävät varmaankin jään vahvuuksia tuolla jerpyyn suunnassa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu