Matkalaukusta

Olen ostamassa uutta matkalaukkua, mutten tiedä ostaisinko kangaskantisen "pehmeämmän" joka painaa vähemmän, vai ihan kunnon kovakantisen matkalaukun...? :/ Suositelkaahan ja kertokaa hyviä ja huonoja puolia molemmanlaisista laukuista? Kiitos! :)
21199
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Itse ostin sellaisen kovan laukun. Aikas lailla samanpainoisia tuntuvat olevan nuo laukut nykyään, ei ole isoja eroja pehmeän ja kovan laukun välillä.
Ja kun on vedettävä, niin aika helppo on kulkea.

Äänestä
  • Tänks, täytyypä vielä miettiä... :)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tipi kirjoitti:

Olen ostamassa uutta matkalaukkua, mutten tiedä ostaisinko kangaskantisen "pehmeämmän" joka painaa vähemmän, vai ihan kunnon kovakantisen matkalaukun...? :/ Suositelkaahan ja kertokaa hyviä ja huonoja puolia molemmanlaisista laukuista? Kiitos! :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu