Olen ostamassa uutta matkalaukkua, mutten tiedä ostaisinko kangaskantisen "pehmeämmän" joka painaa vähemmän, vai ihan kunnon kovakantisen matkalaukun...? :/ Suositelkaahan ja kertokaa hyviä ja huonoja puolia molemmanlaisista laukuista? Kiitos! :)
Matkalaukusta
Tipi
2
1179
Vastaukset
- hyvä ostos
Itse ostin sellaisen kovan laukun. Aikas lailla samanpainoisia tuntuvat olevan nuo laukut nykyään, ei ole isoja eroja pehmeän ja kovan laukun välillä.
Ja kun on vedettävä, niin aika helppo on kulkea.- Tipi
Tänks, täytyypä vielä miettiä... :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 785273
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai694685Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1294627Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san3451989- 901640
- 961570
- 2571486
- 3451177
- 2001001
Pääsit koskettamaan
Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.57992