xbox 360 ja Nokia N95

Onko olemassa mitään keinoa, jolla saisin xbox360:een yhdistettyä nettiyhteyden jota käytän N95:llä?

Minulla on siis N95 ja megaviestiX -paketti, joka toimii ihan laajakaistan veroisesti.Kytken vain kännykän usb piuhalla koneeseen yhdistän nettiin..

Mutta onko olemassa kikkaa, jolla saisin yhteyden myös xbox360:een? Voiko esim. tietokoneestani vetää verkkokaapelin xboxiin ja saada näin netin toimimaan siinäkin?

APUVA tarvittaisiin nyt todella!!
3208
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

On olemassa modeemeja joihin voi tökätä sim-kortin sisään ja käyttää niitä sitten perinteisen modeemni tapaan, mutta ne ovat aika arvokkaita laitteita ja puhelimella ei taida voida puhua kun sen kortti on modeemissa.
Mutta tässä muutaman sellainen, jos satut olemaan kiinnostunut:
http://www.verkkokauppa.com/popups/prodinfo.php?id=24704
http://www.verkkokauppa.com/popups/prodinfo.php?id=17449
http://www.verkkokauppa.com/popups/prodinfo.php?id=22543

Tai sitten voit kysellä jostain atk-palstalta saako homman toimimaan verkkokaapelilla, sillä pitäisi ainakin saada mediacenterillä varustetusta wintoosasta videota ja musiikkia xbox360:aan. Tai voihan olla jokin ohjelma, joka saa muutettua koneen modeemin tavoin toimivaksi laitteeksi.(Palomuuriksi teko ohjelmia ainakin on)

Äänestä
  • kiitos paljon linkeistä. Enpä tullut ajatelleeksi edes tuollaista laitetta. voisin ainakin tuon edullisemman hankkimista harkita.

    Äänestä

  • öasgäävaäs kirjoitti:

    kiitos paljon linkeistä. Enpä tullut ajatelleeksi edes tuollaista laitetta. voisin ainakin tuon edullisemman hankkimista harkita.

    Tämä voisi myös auttaa sinua Xbox360:n ja N95:n yhdistämisessä toisiinsa. Macissa ainakin vaikuttaisi olevan mahdollista että konetta voi käyttää Xbox360:n ja netin välissä.

    Tuossa on ohjeet kuinka homma etenee:(Myös PC)
    http://www.instructables.com/id/Use-your-laptop-as-an-XboxXbox-360-wireless-adap/
    Kun tuota ohjetta soveltaa vähän niin homman pitäisi toimia ainakin Macissa(ehkä myös PC:ssä).

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


mitenjakuinka kirjoitti:

Onko olemassa mitään keinoa, jolla saisin xbox360:een yhdistettyä nettiyhteyden jota käytän N95:llä?

Minulla on siis N95 ja megaviestiX -paketti, joka toimii ihan laajakaistan veroisesti.Kytken vain kännykän usb piuhalla koneeseen yhdistän nettiin..

Mutta onko olemassa kikkaa, jolla saisin yhteyden myös xbox360:een? Voiko esim. tietokoneestani vetää verkkokaapelin xboxiin ja saada näin netin toimimaan siinäkin?

APUVA tarvittaisiin nyt todella!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu