Vihdoinkin ajoin Corollalla 500tkm täyteen. Eipä ole tarvinnu muuta tehdä kuin parit jarrupalat sekä normihuollot. Ainiin yhteensä kuus ajovalonpoltinta sekä ilmastointilaitteenhuolto. Auto vm.03 2.0 D4D lastutettu 150hv, eli kyyti on ollu kovaa. Ihan älytöntä poljetusta. EIpä vaihteisto ole huonoa tykänny. Taidan ajella viellä toiset mokomat :)
Nyt täytty
Kalle
51414
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Tuolla ajolla tojosi olisi käynyt huollossa 1,5 kuukauden välein :)
Tekee noin 280km autoilua joka ainoa päivänä viiden vuoden aikana. Eli aika paljon on tosiaan kilometrejä 'nielty'. Jakohihnan sentään olet vaihtanut matkan varrella? Ja jos vielä alkuperäset iskunvaimentimet ja kytkin niin hyvin on tosiaan kestänyt:)
Jos toi ajo pelkkää maantieajoa niin siinä ei nyt ihan samallalailla auto kulu kuin taajama-ajossa mutta hatunnoston arvoinen suoritus kuitenkin.
ajan "Ihan älytöntä poljetusta", sikapoljentaa.
Aikahyvin oot ajellu.Mä teen töitä n.1700h/vuosi.60km:n keskinopeudella,joka on tosi kova(käytännässä kaupunkiajoa ei ajella)kuluis melkein sama aika.En oo moista ajoa kuullu.Ku corollia ei takseissakaa varmaan oo paljoa.
höpö höpö penikka ! jätkä on ajellu vanhalla dx paskalla pitkin peräkylän katuja .märkiä unia sanon minä