MTV-3 lopetti lähetykset Tallinnaan, eli kaikki me jotka ostimme ja maksoimme digi-boksimme, että näkisimme Suomen kanavat, petyimme!
TV-4 näkyy normaalisti, samoin 1-2, ainoastaan TV-kolmonen halveksi meitä ja lopetti lähetykset, ymmärtäisin hyvin, mikäli emme maksaisi palvelusta, mutta näin ollen kun olimme vakaassa uskossa, että kun ostamme digi-boksit, niin lähetykset jatkuvat! Älkää katsoko sen kanavan Väiskin lihakaupan mainoksia, kyseessä on paska kanava!
veini
MTV-3-teki Tallinnan suomalaisille oharit...
20
1531
Vastaukset
- p6der
Myös TV-luvan olette varmasti maksaneet...
- veini
Niin, ne luvat on maksettu mitä on pyydetty, maksaako esimerkiksi Haaparannassa asuvat ihmiset telkkari lupia Suomeen, vai eikö siellä näy Suomen televison MTV, vai mikä mahtanee olla siellä käytäntö? Kuka maksaa sellaisia lupia, joita ei pyydetä tai vaadita, maksatko esimerkiksi sinä joitakin lupia, mitä Virossa vaaditaan? Ruotsin televisio näkyy varmasti Suomen rajoilla, paikka paikoin, maksavatko suomalaiset sinne jotakin?
veini - on historiaa
veini kirjoitti:
Niin, ne luvat on maksettu mitä on pyydetty, maksaako esimerkiksi Haaparannassa asuvat ihmiset telkkari lupia Suomeen, vai eikö siellä näy Suomen televison MTV, vai mikä mahtanee olla siellä käytäntö? Kuka maksaa sellaisia lupia, joita ei pyydetä tai vaadita, maksatko esimerkiksi sinä joitakin lupia, mitä Virossa vaaditaan? Ruotsin televisio näkyy varmasti Suomen rajoilla, paikka paikoin, maksavatko suomalaiset sinne jotakin?
veiniVaaikka affenanmaalla asuu vain ruotsalaisia niin silti sielläkin pitäisi maksaa tv lupa koska onhan sevirallisesti osa suomea mutta näin ei ole ja siellä ei tarvi maksaa.
Joten mantereellakin ei tarvi maksa ettei tule tasa arvo eroja.Ja juurihan Ylen ruotsalainen johtaja näytti käytöksellä millainen mies hän on. - veini
on historiaa kirjoitti:
Vaaikka affenanmaalla asuu vain ruotsalaisia niin silti sielläkin pitäisi maksaa tv lupa koska onhan sevirallisesti osa suomea mutta näin ei ole ja siellä ei tarvi maksaa.
Joten mantereellakin ei tarvi maksa ettei tule tasa arvo eroja.Ja juurihan Ylen ruotsalainen johtaja näytti käytöksellä millainen mies hän on.Mitä!! Eivätkö Ahvenanmaalaiset maksa MTV-kolmosen katselusta, kyllä katkeraksi vetää, että kalastaja saappaat jalassa "Oskarit" saavat katsella ilmaiseksi kanavaa. Muistatte esimerkiksi tapaus Holmenin, mies sanoi että hävetti kantaa Suomenlippua olympia mitallin jälkeen, kun ei huomannut vaihtaa sitä Ahvenanmaan lippuun! Me sentään kannustamme Suomea ja Suomalaisuutta, olemme etuvartio linnake, suuren Venäjän karhun ja Suomen välissä!
Kuvittelenkin mielessäni, kuinka mies katselee Lauri(Turbo) Karhuvaaraa aamusella ja naureskelee itsekseen! Ai ai ai...
veini
- Vertailija
Ihan hyvö juttu Tallinnalaiset ovat katsoneet ihan liikaa jo Suomen TV:tä katsokoot omiaan.
- kade, kade, kade, kade
ettet itse asuu Tallinnassa ja katso siellä Suomen TV-tä??
- kade..
kade, kade, kade, kade kirjoitti:
ettet itse asuu Tallinnassa ja katso siellä Suomen TV-tä??
Ai sitä mikä Tallinnassa ei näy?
- eestilänen
kade.. kirjoitti:
Ai sitä mikä Tallinnassa ei näy?
katson Eesti ja Suomen TV-d. Siinä tärkeimmät kanavat.
- vaatamist
Head Vormel1 otseylekannete jälgimist eesti kanalitelt. Aga psst! - sellised te ju oletegi.
- kattoa
vaatamist kirjoitti:
Head Vormel1 otseylekannete jälgimist eesti kanalitelt. Aga psst! - sellised te ju oletegi.
..ihan suomalaiselta kanavalta suorat lähetykset. Siellä kun on hiukan asiantuntevammat kommentaattoritkin.
- dipl.kaufmann
jälleen puhuu mies, joka ei tiedä asiasta mitään. jos sinulla on kunnon antenni, saat näkyviin mtv3:n tavallisella suomen antenniverkon digiboxilla(mpeg2. viron digi käyttää mpeg4). muitakin mahdollisuuksia kuin tavallinen antenni on olemassa, mutta en halua niitä vaihtoehtoja tässä mainostaa.
- veini
Jotkut ne ehtii elvistelemään lukemallaan tiedoitteella:)) Kaikkea ei heti aina tiedä. Nyt asia on hansikkaassa, ja luin myöskin sähköpostini!
veini - dipl. kaufmann
veini kirjoitti:
Jotkut ne ehtii elvistelemään lukemallaan tiedoitteella:)) Kaikkea ei heti aina tiedä. Nyt asia on hansikkaassa, ja luin myöskin sähköpostini!
veinimikä elvistely, mikä tiedote? en ymmärrä:)
asiasta oli kyllä viron lehdistössä jo pari kuukautta sitten juttua, niin että se oli kyllä tiedossa. minusta mtv3 ei ole kyllä paska kanava.
Jos noin kävi, sit pitää ottaa kaapeliliittymä. Mulla "starman" näyttää ilman mitään boxia, kaikki normaalit suomen ja eestin kanavat n.50 muuta,joita en kyl tarvitse.Maksaa 99eek eli alle 7€ kuukausi.
- dipl. kaufmann
starman ei kyllä enää näytä mtv3:a. minulla kyllä näkyy, ja huomattavasti paremmalla kuvanlaadulla kuin starmanilla ikinä oli:)
dipl. kaufmann kirjoitti:
starman ei kyllä enää näytä mtv3:a. minulla kyllä näkyy, ja huomattavasti paremmalla kuvanlaadulla kuin starmanilla ikinä oli:)
no jees,,en tiedä et mikä on, mulla näkyy hyvin ja laskut tulevat starmanilta,,ainaski niitte logo on paperis
- dipl. kaufmann
xv-750 kirjoitti:
no jees,,en tiedä et mikä on, mulla näkyy hyvin ja laskut tulevat starmanilta,,ainaski niitte logo on paperis
mtv3 poistettiin starmanin kaapelista toissapäivänä. jos sinun kaupunginosassasi on starmanilla sattunut "fiba", niin hyvähän se vain on.
- MTV3 on
todella huono kanava. Esittävät itseään maailman napana, mutta ovat kehuskelussaan lähinnä rasittavia.
Minulta meni kaikki kanavat paitsi Eestin 1,2 ja 3. Katselin niitä 6kk ennen kuin ostin Elionin kanavapaketin internetin ohessa. Huomaan edelleen suosivani Viron 1,2 ja 3 kanavia, sillä ne kertovat Viron asioista. Seuraan myös suomalaisia medioita, mutta niiden pää-asia tuntuu olevan kaikkien muiden moittiminen ja panetteleminen. En kaipaa sellaista. - Windsor700
Vaihdetaan Ahvenanmaa Viroon !!
- Timo perusjätkä
Ei vaihdeta. Virossa näyttää asuvan niin ääliöitä suomalaisia, että pysykööt siellä. Jos ne pösilöt saisi roudattua vähän kauemmaksi, vaikka Pakistaniin, niin sitten sopisi kyllä. Ahvenanmaalla me emme tee mitään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja17322269Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant749476Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.297470Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va806315SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1825940Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot344956HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1084610Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1014366Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo852036Marin vetäs lopullisesti maton alta hallitusyhteistyöltä Kepun kanssa
Kurvinen on jo ennättänyt kommentoimaan, ettei Kepu ole koskaan enää kiinnostunut vasemmiston kanssa hallituspaikasta, k781332