onko ovistestit

Onko palstalla sellasia, jotka on ovistestien avulla löytäny oikean ajankohdan ja saaneet sen myötä raskauden alkamaan? Kiinnostais tietää onko niistä oikeesti apua... Ajattelin itsekin testailla piiiitkän odottelun jälkeen. Kuitenki yks keskenmeno takana niin toivoa vielä on raskaaksi tulemisen suhteen.
4357
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

ei ole apua ja pistää stressaamaan liikaa, mutta meillä kyllä oli apua! Eka puol vuotta yritettiin ilman mitään testejä, lämpöjen tsekkailuja tms. sit otettiin joulukuussa ovistestit käyttöön ja sain tällä viikolla ekan kerran kaksi viivaa raskaustestiin :)

Äänestä
  • Jos ei niiden takia ala stressaan liikaa, niin varmasti on apua, jos haluaa erityisesti tähdätä ovulaation ajankohtaan, eikä muuten ovista oikein tunnista.
    Mä olen nyt kaksi kiertoa kokeillut babyplussan ovistesteillä kun on pitkä kierto. Ekalla en ovista löytänyt, mutta tokalla tosi hyvin. Pari kaveriani raskautunut nopsaan ovistestien avulla. Joten toiveet nyt korkealla...

    Äänestä

  • Paljon onnea plussan johdosta!! Täytynee itsekin alkaa tikuttelemaan, mä kyllä olen aika ressaava ihminen, et saattaa olla että tulee vaan ylimääräistä ressiä niistä. Ihana kuulla et joku on saanu plussa, se on niin mahtava tunne että haluaisin pian kokea sen itsekin!

    Äänestä

  • alkup. kirjoitti:

    Paljon onnea plussan johdosta!! Täytynee itsekin alkaa tikuttelemaan, mä kyllä olen aika ressaava ihminen, et saattaa olla että tulee vaan ylimääräistä ressiä niistä. Ihana kuulla et joku on saanu plussa, se on niin mahtava tunne että haluaisin pian kokea sen itsekin!

    Mäkin voisin alkaa kokeileen noita ovistestejä. Ajattelin aloittaa babyplussan nettisivuilta tilattavalla paketilla, kun tuo kokeiluhinta on niin edullinen.

    Toivotaan kovasti, että ovistesteistä olisi tosiaan apua:-)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


auttaneet? kirjoitti:

Onko palstalla sellasia, jotka on ovistestien avulla löytäny oikean ajankohdan ja saaneet sen myötä raskauden alkamaan? Kiinnostais tietää onko niistä oikeesti apua... Ajattelin itsekin testailla piiiitkän odottelun jälkeen. Kuitenki yks keskenmeno takana niin toivoa vielä on raskaaksi tulemisen suhteen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu