Jopa hitaat ehti ensin. Hellsinkiläiset ovat ainoita joille ei ole annettu omaa ryhmää. Eikä järkeä. Eikä idearikkautta. Eikä ihmisoikeuksia. Eikä kunnollisia asuntoja. Eikä kotiseutu rakkautta. Eikä kauneutta. Eikä.....ei edes vitsiryhmää..
puuttuu
6
2349
Vastaukset
- ...
joten pyörikäämmä täällä
- Tarkkailija
En tiedä kylläkään missä sellanen Espoo on, mutta tämän palstan omistajan, Eniro (suomi24.fi), osoite on Espoossa ja kyllähän Espoolaisillekin pitäisi oma ryhmä saada!
- Helsingin ylpeys
Espoolle, Vantaalle taikak Helsingille ei ole omaa vitsi ryhmää koska niitten kaupungin asukkaista ei saa yhtään hauskaa vitsiä irti koska Pääkaupunkiseutu on koko suomen eliitti ja meillä on kotiseuturakkautta mutta täällä asuu niin erilaisia ihmisiä niin ei voi sanoa että kuka on pk seudulla ellet tunne :)
- Jope R.
Koko pk-seutu on vitsi! Se pitäisi ympäröidä muurilla ja täyttää vedellä tai irroittaa Suomesta ja hinata/myydä ulkomaille. Viro voisi maksaa muutaman kroonin koko pk-alueesta.
- kielipoliisi
Kirjoituksestasi huomaa, että ainakin suomen kielen kirjallinen esitystaito on pääkaupunkiseudulla puutteellinen. Kirjoituksesi vilisee oikeinkirjoitusvirheitä. Ei ole siis aihetta ylpeilyyn. ;)
- Misse
Kiitän luojiani, etten ole sieltä !
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Alle 15 oli
Arvasi että lapsi asialla hallin palossa. Surullista. Mutta jos osaa/kykenee käyttää tulentekovehkeitä niin pitää osata401390Mikä on kaivattusi ihanin ja ärsyttävin piirre?
Ja onko hän mies, nainen ja muun sukupuolinen? Mies. Huomaavaisuus. Kiireisyys. Joskus voi rentoutuakin.981345Riikka Purra: työttömät tulee velvoittaa töihin
Purra panisi työttömät tulevaisuudessa työskentelemään sosiaaliturvan saamiseksi, koska työllisyysaste ei muuten näytä l2891235- 1091095
- 191041
- 651028
- 711012
Näin Ellen Jokikunnaksen Ralph-poikaa suojellaan julkisuudelta - Katso tuoreet kuvat Italiasta!
Ellen Jokikunnas ja Jari Rask ovat Ralph-poikansa kanssa kakkoskodissa Italiassa. Mukana on myös Unelmia Italiassa -kuva161009Heh, persut = vassarit = 10,0 %
Minja tuli nyt jo Riikan rinnalle, sitten alkaa tekemään kaulaa. Molemmilta kympin arvoinen suoritus! https://www.hs.f176868Vihdoinkin lavatansseja tv:ssä - Juhannuksena tanssitaan, bändeinä Yölintu ja Komiat!
Jes, vihdoinkin lavatansseja taas televisiossa! Keskikesän juhlaa vietetään tänä juhannuksena Tuuloksen Kapakanmäellä ju17833