teneriffaan

Mihin teneriffalla on paras matkustaa lapsen kanssa?
3620
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Mieluummin Fanabeen tai Los Cristianoksen suuntaan. Molemmissa on rauhallisempaa ja viihtyisämpää palveluista tinkimättä, kuin ihan keskustassa.

Äänestä

Teneriffalla ei ole mitään erityisiä remupaikkoja kuten esim. Ingles Gran canarialla. Yleisesti Teneriffan lomakohteet "tavallisia" kaikille kaikkea periaatteella. Hotellin valinnassa kiinnittäisin sitten huomiota siihen rauhallisuuteen, ettei satu juuri sen paikallisen discon viereen. Americasisssa olimme Mar ola Parkissa, rauhallinen hotelli, kaikki kuitenkin kävelymatkan päässä, ja asukkaat skandinaaveja.

Äänestä

on tosi hyvä ja rauhallinen paikka lapsien kanssa.
Olimme siellä 4v lapsemme kanssa, merivesialtaat ovat aivan upeat ja merenrannallakin viihdyimme hyvin. Ihmiset mukavia ja kaikkea löytyy... =)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


lapsen kanssa? kirjoitti:

Mihin teneriffalla on paras matkustaa lapsen kanssa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu