Suomi KP

Ostoaikeissa

Mikähän mahtaa olla järkevä hinta dekotusta Suomi konepistoolista? Joka kannattaisi maksaa. Hintaan vaikuttaa varmasti malli. Talvisota/jatkosota yms. Mut laittakaahan esimerkkejä hinnoista...Kiitän etukäteen!

3

956

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • JalluKola666

      Kesällä 2007 ei kannattanut maksaa yli 150 euroa, koska puolustusvoimat myi niitä sillä hinnalla ulos. Nyttemmin eivät enää myy ja hinnat ovat siksi hieman nousseet.

      Saksasta tilaamalla saa dekottua suomi koopeetä 350 eurolla. Siihen kun lisäät muutaman kympin toimituskuluja, saat sen hinnan jota enempää ei kannata Suomessakaan maksaa.

      • kilohinta sama

        kun romuraudalla


      • FN03
        kilohinta sama kirjoitti:

        kun romuraudalla

        Dekoaseista näyttää pyynnit olevan suurempia kuin toimivista konsananaan.Suurimpana syynä lienee suuri kysyntä Venäjällä ja kasvaneet deko-aseiden harrastajamäärät kotimaassakin.Itseasiassa hintakehitys on ollut voimakkaasti nouseva koko euroopassa.Tuo 400 e vaikuttaa hyvältä hinnalta,tämä oli myös se hinta mikä oli markkinoilla keskimäärin ennekuin armeija alkoi myymään noita alehintaan.No, myynnit ovat nyt päättyneet ja varastot tyhjiä.Toivotan onnea "metsästykseen":)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      290
      4771
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      135
      3066
    3. Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?

      Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k
      Maailman menoa
      51
      2963
    4. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      28
      1541
    5. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      227
      1242
    6. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      47
      1189
    7. Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa

      Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.
      Maailman menoa
      7
      996
    8. Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?

      Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu
      Ikävä
      78
      991
    9. Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme

      Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu
      Ikävä
      58
      981
    10. Paskalaista valokuitulakiin

      Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais
      Maailman menoa
      52
      969
    Aihe