mistä edullinen valmismökki??

Hei!!Olisiko tietoa mistä saisi mahd.edullisen saunallisen valmismökin??Tontti on valmiina mutta mökki puuttuu.budjetti on noin 18,000 euroa.saako sillä mistään valmista saunamökkiä? Kiitos vastauksistanne=)
127966
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

kontion honkala pystyttää 20k eurolla.
vaatinee tosiaan suurimman osan omaa työtä.

Äänestä
  • ptyömaaparakin saat siihen hintaan tai asuntovaunun !

    Äänestä

  • ..... kirjoitti:

    ptyömaaparakin saat siihen hintaan tai asuntovaunun !

    ihan parakkikaan ole. Pienistä mökeistähän tässä nyt oli kyse. Ja kylläpä se tuohon se hinta asettuu.
    saiskai sillä kyllä hienon parakin sillä kahella kympillä.

    Äänestä

  • ..... kirjoitti:

    ptyömaaparakin saat siihen hintaan tai asuntovaunun !

    itse kateellinen ja persaukinen... tai sitten varakaskin lie?
    Kyllä 20 tuhannella eurolla aika siistin mökin saa!

    Äänestä

Jos haluat hinta/laatusuhteelta hyvän mökin niin kilpailuta paikalliset veistäjät ja kysele heiltä vinkkejä pystytysporukoista. Hyvällä tuurilla voit saada kehikon pystytyksen samasta firmasta.

Äänestä

Niin eiköhän ala löytyä ja vaihtoehtoja paljon

Äänestä

ultimatemarket.Suosittelen!

Äänestä

maksamaan tuplaten paketin hinnan.

Äänestä

outoa, kun tuossa lehmuskorven linkissäkin saa alle 15000 valmiin mökin, toki siihenkin vielä tulee joitain lisäkustannuksia. Otapa kuitenkin huomioon, etteivät kaikki kaipaa mukavuuksia ja ylellisyyksiä, vaan tyytyvät perinteiseen mökkiin.

Äänestä
  • piti vastata tuolle joka arveli paketin hintaan tulevan tuplasti lisää.

    Äänestä

  • väärään kirjoitti:

    piti vastata tuolle joka arveli paketin hintaan tulevan tuplasti lisää.

    eikä tullut kuin kaivo ja pikkasen terassia takka kiuas vesipata kunnon piippu, vessa kunnon säiliöllä ja harmaavesisuodatin(pakollinen pian kaikille)
    Jonkinlaiset sähköt maksaa myös.Tietty tyrkytät kynttilöitä ja haisevia öljylamppuja.
    Rakennusaikana menee rahaa yllättävän paljon.
    Tietty kiva jos hitsailet kiukaat ja padat itse sekä muurailet kaikki tulisijatkin mutta sen voin sanoa ettei pelkissä mökin kuorissakaan ole kiva elellä ja vilukin voi tulla.
    Meitä on niin moneksi ja aina löytyy viisaita mielipiteita asiaan kuin asiaan.
    Muuten montako mökkiä tai taloa olet rakentanut?.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


telma kirjoitti:

Hei!!Olisiko tietoa mistä saisi mahd.edullisen saunallisen valmismökin??Tontti on valmiina mutta mökki puuttuu.budjetti on noin 18,000 euroa.saako sillä mistään valmista saunamökkiä? Kiitos vastauksistanne=)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu