Uniblue RegistryBooster

Huttua

Onko ko. ohjelma hyödyllinen tai tarpeen? Trialversio löysi satoja virheitä tai ongelmia!

21

14132

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ....................
    • sas

      samoin mulla se löysi 149 virhettä

    • Höynäytetty

      Miksi tuota "Boosteria" ei saa pois "lisää, poista" valikon kautta?

      • Federe

        Olet säälittävä ruikuttaja. Opettele kirjoittamaan ennen kuin yrität pilkata muita.


      • klklkll

        esim. Ccleaner-ohjelmassa on kohta 'työkalut' jonka avulla voi poistaa tällaiset tapaukset, jotka eivät muutoin lähde veke..


    • tiikony

      mulla tää registrybooster löysi 632 virhettä ; o uskoisko tuota nyt tässä vai ei..

    • Huttua hyvinkin

      Vaikuttaa tarpeettoman palvelun pakkosyötöltä ja rahastamiselta. On vaikea uskoa, että moisen puuhan takana olisi Microsoft. Pidän todennäköisenä, etrtä kyseessä on naamioitunut härski konnakopla.

      • RB käyttäjä

        ei oo on toimiva usko>:()


    • koitettu

      Toimiva ohjelma :)

      • RB käyttäjä

        moi oks sul koko järjestelmä ostettu????


    • RB käyttäjä

      kyl toimii ite latasin sen kyl koko version ilmasiksi:)

    • Sama huomio kuin jollain aiemmin.
      Jos kokeilee ilmaisversion niin senjälkeen ohjelmaa ei saa ainakaan helposti putsattua koneelta pois.
      Senjälkeen vasta kone hidas ja takkuileva onkin siis ohjelma sisältää jonkin haittajutun jos ei mene ostamaan.
      Ihme kun tällaisten juttujen olemassaolo sallitaan.
      Älkää ihmeessä menkö kokeilemaan mitään ilmaista.

      • takaisin kivikaudell

        Hanki PC... sen mukana saat maailman yleisimmän haittajutun mswin.xxxxx


    • Kalevi J

      Taitaa olla huijausta koko RegistryBooster!
      Minun historiani on seuraava:
      * Kaikki alkoi kun etsin ohjelmaa, jolla saisi purettua .7z-pakatun tiedoston. Kun se ei onnistunut, "systeemi" ohjasi Mikrosoftin sivuille (tai ainakin niitä erehdyttävästi muistuttavalle), ja siellä lähes tyrkytti itseään tämä RegistryBooster, ja väitti korjaavansa kaikki 7z-tiedostojen ongelmat. Jo nimi vähän epäilytti, mutta ajattelin kuitenkin kokeilla, kun se vielä väitti olevansa "palkintoja voittanut", ja Mikkisoftakin sitä suositteli.
      * Latasin ja asensin siis sen. Ja nimensä mukaisestihan se alkoi heti skannaamaan rekisteriä. Ja löysi sieltä tolkuttoman määrän "virheitä" (mm. ison joukon sellaisia, joissa kerrottiin viimeksi avattuja tiedostoja ym "vakavaa").
      * En kuitenkaan luottanut tämän Registry Boosterin tulokseen, vaan tutkin reksiterin toisella ohjelmalla, johon luotan (jv16PowerTool), ja tein osan sen ehdottamista siivouksista. Sen jälkeen ajoin uudelleen RB:n, ja jälleen se löysi "valtavasti" rekisterivirheitä, ja ilmoitti tietokoneeni tilan olevan "järkyttävän vakava".
      * Sen jälkeen on tuo RegistryBooster pompannut esiin aina konetta käynnnistäessäni, ja aloittaa väkisin reksiterini skannauksen. Ja kun lopulta saan sen pysähtymään, se vielä tyrkyttää itseään ostettavaksi, jolloin vasta saan ne kaikii "kamalat virheet" korjattua.
      * Johtopäätökseni on, että taitaa olla varsinaista huijausta koko ohjelma.
      * Varsin pöyristyttävää on, että Mikrosoftin sivuilla tätä suositellaan!
      (Sen poistaminen on vielä edessä. Toivotaan, että saan sen poistettua...)

    • MulliKulli

      RegBooster turha käytä Cclearneria. Sekään ei pysty poistamaan kaikkia tarjottuja "kokeiluversioita" jotka pystyvät piiloutumaan kaikilta poistoohjelmilta.
      Ponnahtavat yhtääkkiä taustalle ja lähettävät tietoja muualle. Vistassa oli pakko asentaa käyttöjärjestelmä uudestaa jonkin PC...nimisen ohjelman poistamiseksi.
      Norton 360 v4 ei tunnistanut eikä f-secure, eig agv yms.
      Meni 10h fdiskistä spt päivitykset, laitteet.

    • -psycho-

      Sain sen itse poistettua heti =) Huhhuh O.o

      • lenovo

        CCleanerilla lähti kuin kuppa töölöstä. Poiston aikana tarjosi kuulemma 39 e hintaista ohjelmaansa ilmaiseksi. Yleensä kun hanakasti jotain tarjotaan, varsinkin sen poiston aikana, kannattaa olla tarttumatta syöttiin.


    • Anonymuso

      Täyttä paskaa koko ohjelma.

    • xjfixkdk

      Löyti 2500virhettä. Ja hyppäs aina esii ku käynnisti koneen, mut kone hajos kaikki tiedostot lähti ja windows uusiks nii ikinä en sitä ohjelmaa lataa

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Moikka rakas

      Oon miettinyt meidän välistä yhteyttä viime aikoina. En ihan osaa pukea sanoiksi, mitä kaikkea tunnen, mutta halusin vaa
      Ikävä
      64
      16008
    2. Mitä tapahtunut

      Poliiseja monta autoa+panssariauto Porista kpäähän päin tänään klo n.20 kuka hurjistunut ?
      Kankaanpää
      32
      4094
    3. HS: Kuka vielä uskaltaa mennä sairaalan ensiapuun?

      https://www.hs.fi/mielipide/art-2000011212025.html Tässä on hyvin ajankohtainen mielipidekirjoitus koskien Malmin sairaa
      Maailman menoa
      296
      2535
    4. Gallup: kaivattusi syntymävuosi

      Minä vuonna kaipaamasi henkilö on syntynyt?
      Ikävä
      133
      1835
    5. Ökyrikas Kurkilahti mussuttaa veroistaan

      Pakeni aikoinaan veroja Portugaliin mutta joutui palaamaan takaisin kun Suomi teki verotussopimuksen Portugalin kanssa.
      Maailman menoa
      131
      1513
    6. Yhdysvalloissa työllisyys paranee, Suomessa työttömyys kasvaa, missä vika?

      Miten tämä on mahdollista että 177 000 uutta työllistä tuli USAssa yhdessä kuukaudessa, vaikka Trump on ruorissa? Orpon
      Maailman menoa
      384
      1454
    7. Jos tämän vaan sulkee ja avaa 5 vuoden päästä

      Täällä on luultavasti edelleen näitä ihan samoja juttuja. On kuin kauniit ja rohkeat samat jutut junnaa. Heips. 👋🏻 E
      Ikävä
      10
      1243
    8. Missäpäin,,,

      Lapuaa tapettu ihminen viime yönä ? Hurjaa touhua nykymeno täällä...
      Lapua
      13
      1243
    9. Onko PS kaaoksessa?

      Kuinka pahasti kulissit heiluu? Tulenarka aihe? Kyllähän vaalitappio toisensa jälkeen on vakava paikka, mutta jospa P
      Perussuomalaiset
      76
      962
    10. Mitähän ne katseet merkitsee

      Kun et saa sanaa suustasi.
      Ikävä
      115
      935
    Aihe