ei mene aina jakeluun

nää meitin mustalaisten kommetit valkolaisista.tervetulleita ovat käymähän näilläkin palstoilla ,moni käy puhtaalla mielellä vaik ain joukkoon mahtuu yks hapan omena.hmm...-ei pitäisi laukoa valkolaisista ihan mitä sattuu,kelpaahan ne elämän toveriksikin ja viihdyttäjäksi monellekin.monikaan nainen ei pidä minänään jos mies pettää valkolais-naisen kans-HALOO nainen se valkolais nainenkin on.sitten otetaan herne syvälle nenään jos nainen onkin saman rodun edustaja.pettäminen ei tuo kunniaa vaan esille tulee ihmisen vajavaisuus.
1162
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

..miten valkolaisesta kiinnostuu? varmaan on jollakin tunne pikeminkin kiinnostus viehätys erilaisuuteen, erikoisuutta puolin ja toisin.


mutta
..miksi ihminen sitoutuisi? koska haluaa olla toiselle hyvä, voiko tumma olla vaaleelle kaikki?
...arvostus on sitä, että ei ole väliä mistä muotista ne "kakut tulee, vaan ei kermakakku ole ainut ruoka"
...tasapuolisuuden nimissä, aikanaan sataa,paistaa, rallatellaan, ollaan hiljaa ja vaietaan..

..oikeesti rakastunut on sokee. ihanalla tavalla.
(jos tietää mitä tahtoo menee puoleen matkaan jo)
jos ei tunne itseänsä ei halua tutustuttaa tuntemattomaan muitakaan ? Jaloutta on olla aito

Jos ei pitäisikään olla rotusyrjintää, kuitenkin kannattaa miettiä kyllä ketä haavoittaa.
sanonnassa tarkemmin, varmaan tarvittais tohtoria sillä, jokaisella on omat kursittavat haavansa.

Ihminen on sellainen, kun kohdalle sattuu, sitten siitä osaa sanoa asiasta puolesta ja vastaan. Mutta vaikeneminen on kultaa.

ei ole ikävämpää ystävää joka rupeaa elämään puolesta, arvuuttelemaan miten menee
(jos toinen on vaalee)

jotkut ajattelemattomasti sillä tavalla vaan toimii kuin , valinta olis välttämätön paha arvokkuutta olis menettänyt ihmisenä , alistanut

vain uskon rakkauteen, jakamisen ja olemisen
ajatukseen eli eetokseen

kaikkea voi haluta, vaikkei saa
mitä ei voi jakaa ei omistakaan
mistä on puute siitä puhetta
suureen ääneen suru ei ole totta
maksaa vaivan yrittää uudelleen.
jne.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


face kirjoitti:

nää meitin mustalaisten kommetit valkolaisista.tervetulleita ovat käymähän näilläkin palstoilla ,moni käy puhtaalla mielellä vaik ain joukkoon mahtuu yks hapan omena.hmm...-ei pitäisi laukoa valkolaisista ihan mitä sattuu,kelpaahan ne elämän toveriksikin ja viihdyttäjäksi monellekin.monikaan nainen ei pidä minänään jos mies pettää valkolais-naisen kans-HALOO nainen se valkolais nainenkin on.sitten otetaan herne syvälle nenään jos nainen onkin saman rodun edustaja.pettäminen ei tuo kunniaa vaan esille tulee ihmisen vajavaisuus.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu