Olemme lähdössä piakkoin Playa del Inglesiin. Majottaudumme huoneistohotelli Kokaan. Olisikos kenelläkään tietoa/kokemuksia ko hotellista?
Huoneistohotelli Koka
3
1523
Vastaukset
- hyväkin
ei moitetta keksi
- Pakettituristi
Kokaan oon myös menossa pääsiäisen alusviikolla 09. Veikkaan et asenne ratkasee onko/oliko hyvä setti vai ei. Tuskin siellä mikään palatsi odota, mut jos sänky, suihku ja jääkaapi on huoneessa ni sillä pötkitään jo piiiitkälle. Perheiden ei vissiin kannata edes harkita jos lapset tulee messiin?
Porukat aikoinaan kävi Inglesissä viikon lomailemassa (en tiä hotellia) ja ei "oikein" tykänny kun joka ilta oli bileet vähintään aamukuuteen jossain naapuribaarissa. Ja niillä pahviseinillä ja 1 x laseillahan ei paljoo eristetä :)
Ite taas oon menossa kolmen asian takia:
1) Aasiaan ei kannata, eikä pääsekkään, viikoksi.
2 )Jotkut Coco-travellerit ((C) Eero Milonoff & Madventures) haukuu Canariaa kun on niin valmis paikka. No viikon talvilomalla sitä harvemmin mihinkään Jamaikalle kannattaa lähtee sen repun kanssa. Duunissa saa kyllä mennä tiukan aikataulun mukaan ihan tarpeeks koko talven, eli jos sitä kerrankin vaan kattois iisisti menoo. Varsinkin kun täällä vielä "saattaa" olla räntää maassa ja auton ikkunat joka aamu vähän kuurassa...
3) Jos (eli kun) siltä tuntuu ni pääsee baarissa bilelettää aamuun asti jos haluu. Ei tuu mieleen et "pitiksun mennä huomenna duuniin" :)
EXTRA: Eipä oo tullu käytyä koskaan yli 6h lentomatkan päässä. Ehkä sitten isona vähän kauemmas...
- Mats
Varo saksalaisia! He ovat röyhkeitä, valtaavat aurinkotuolit jo aamuvarhain, etuilevat aamupalajonossa ja ovat muutenkin kuin paikan kuninkaita.
Mutta älä anna periksi, pyyhe on helppo heittää aurinkojakkaralta seuraavalle ja, kun sakupoika tulee urputtaan, ole kuin et edes häntä huomaisi eli potut pottuina.
Sen verran olen itse matkustellut, ettei minua sakut enää nöyryytä. Koka on muuten isona hotellina saksalaisten suosiossa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olit niin lähellä
Taas söpis olit siinä ihan käden etäisyydellä❤️ Jos sinä ja minä olisimme olleet kahden, olisin hypännyt sun kaulaan. Sa964893Kun me näemme taas
Siihen on viikkoja, korkeintaan kuukausia. Jännite välillemme vetää meidät ennemmin tai myöhemmin toistemme läheisyyteen312721- 342489
Haleja ja pusuja
Päivääsi kulta 🤗🤗💋❤️❤️❤️ kaipaan sinua Tänäänkin.. Miksikäs se tästä muuttuisi kun näin kauan jatkunut 🥺252052- 1191550
Onko mukava nähdä minua töissä?
Onko mukava nähdä minua töissä vai ei? Itse ainakin haluan nähdä sinut 🤭131238En kirjoita sulle tänne
Enään nainen. Olen kyllä kiltisti enkä ala mihinkään kuin tosirakkaudesta. Kanssasi sitten jos se on mahdollista ja pidä101160Tänään oli
Noiiiiin 🤏 vähällä ettei tapahtunut jotain mieletöntä. Valitettavasti olosuhteet esti. Odota hetki vielä 😘351123Ukrainan häviö pitää tunnistaa ja tunnustaa
Venäjä ei ole vain maa, jolla on suuri hyvin koulutettu ja varusteltu armeija, joka on osoittanut tehokkuutensa Ukraina2031068- 791033