Kertokaa HELVETTI miksi niin paljon tulee uusita ohjelmia YLE p..stä esim rikostarinoita ynm. ??????
Kerro ?
Yksityinen YLE
3170
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Eli sama vika kun pian Suomessa monessa muussakin kunnan ja valtion puljuissa.
Onhan se jo hyvä esimerkki. Valtio on suurin osakkeen omistaja Stora-Ensossa, sekin viedään Venäjälle, kun kuulemma Suomessa ei ole puuta? ;)))
"Suomen valtio 12,3 % osakkeista ja 25 % äänistä"
Ja katso myös muut osakkeiden omistajat
kuten ...Kela, Varma, Keskinäinen Eläkevakuutusyhtiö Ilmarinen,Henki-Sampo....
Ruukki julkaisi tarjouksen Kemijärven tehtaasta.
"Stora-Enso on saanut ostotarjouksen myös saneerausohjelmaan kuuluvasta Norrsundetin sellutehtaasta Ruotsissa. Se käyttää suomalaista puuta kaksi kertaa kalliimpaa latvialaista puuta. Kemijärven tehdas käyttää suomalaista puuta,.. "
Mutta ei Suomessa silti kannata sellua ja paperia tehdä, näin ovat meitin päättäjät päättäneet?
Ja kilpailijoita eivät halua. Eli eivät myy valmista tehdasta, koska tulisi kilpailua kuulemma.
OLIKOS MEILLÄ MUUTEN OIKEISTOHALLITUS ? EN MUISTA. Kait mulla on mennyt joku ohi tuossa politiikassa..ainakin sen ymmärtäminen.
Tuosta lisää Stora-Ensosta, jos kiinnostaa.
http://fi.wikipedia.org/wiki/Stora_Enso
Vaati YLE:n oman ohjelmatuotannon vähentämistä. Sehän tietää uusintoja tai sitten amerikkalaista paskaa, jota jo nyt syytävät kaupalliset kanavat.
vaatimus aiheuttaa tällaista.
Naiset laitetaan sinne minne ne kuuluvatkin, kulttuuriin ja soliaalipuoleen.
Ja tulos on sitten juuri sellainen kun pitikin.
Kansalaiset kiukustuvat ja nuo edustajat putoavat seuraavissa vaaleissa. Ja saadaan taas uusi nainen, ehkä nuorempi?