Miksi Krisse saa edelleen töitä

julkisuudessa!!!?

Jälleen hänen ohjelmansa lopetettiin koska ihmisiä ei yksinkertaisesti kiinnosta koko ämmä! "Suomen Borat/Paris Hilton" koittaa saada ihan kunnon rooleja eli mm...Röyhkeä Diplomaatti draama sarjasta.

Arvatkaas mitä? Krisse on täysin yliarvostettu koomikko. Okei hänen tyylinsä on se, mutta se ärsyttää yli kaiken, eikä enää pysty ajattelemaan muuta kuin: "Taas tuo typerä blondi on ruudussa"

Joku muu kyllä pääsisi siitä "lokerosta" pois, missä muut ovat yrittäneet kyseistä henkilöä pitää, mut eipä hän pysty.

Krisse ei ole hauska, eikä hän osaa näytellä mitään puolta. Tässä se nähdään, että on hyvin menestynyt koulun penkillä, mutta sitten kun ollaan tosi toimissa, niin se onkin päinvastoin.

ELI KRISSE POIS RUUDUSTA TAI MUUTA TYYLIÄ! Jos hän on järkevä ja luova, niin siirtyisi kameran taakse, mutta ei eteen.

10

919

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • krissefani

      Olen tykännyt Krissestä niin kauan kuin hän on ollut telkkarissa ja tykkään edelleenkin. Valloittava persoona! Jos et oikeasti ole tajunnut, niin se typerä blondius on vain rooli. :D Mutta kiva, että hän on onnistunut siinä näin hyvin!

      Krisse ei saa olla "järkevä"! Mitä siitä muka tulisi, jos kaikki luontainen hauskuus häviäisi? Krissehän on koomikko. Et kai sentään ole kateellinen Krisselle hänen töistään? Onko se sinulta pois, jos Krisse saa töitä? Jos et tykkää, niin onhan telkkarissa nappi, mistä saa toiselle kanavalle. Onpa varmaan ensimmäinen kirjoitus, jossa ollaan katkeria, kun TOINEN SAA TÖITÄ. Tuskin sinusta samaan olisi, niin että anna toisten tehdä sitä mitä osaavat, ja tee sinäkin mitä osaat.

      • pieni ja ruma

        Tämä ihminen on niin mauton ja koko keskustelunaihe niin älytön että en viitsi edes (hyh) tarttua koko aiheeseen.

        Mutta voin ehdottaa tästä vuoden 2008 kruunatulle roskalehtien kuninkaalle seuralle
        juttuaihetta.


      • Tylsä Krisse!

        Vaihtais jo roolia, ne jutut on niiiiin Booooring....!!!


    • Mielestäni Krisse on luonut aika hauskan hahmon, sellaisen modernin prinsessan, jonka suhteellisuudentaju loistaa poissaolollaan. Hahmo on parhaimmillaan ihan hersyvä. Tällaisen yksiulotteisen roolihahmon huono puoli onkin se, että siitä on aika pian revitty se huumori mitä siitä on revittävissä. Itsensä toistaminen syö äkkiä koomisuuden.

      Minä ainakin katselen paljon mieluummin Krisseä kuin ensimmäistäkään tosi-TV -ohjelmaa. Niihin verrattuna Krisse on suorastaan nerokas.

      Tätä kirjoittaessa TV:säni pyörii Todella Upeeta sarja, joka ammentaa paljolti samasta kaivosta kuin Krissekin. Kuitenkin Todella Upeeta sarjassa on muutama tekijä, mikä nostaa sen paljon korkeammalle kuin Krisse Shown. On kunnon käsikirjoitus. Sen lisäksi on päähenkilöiden ympärille luotu hahmoja, jotka luovat sarjaan ristiriitoja ja tasapainottavat päähenkilöiden hölmöilyjä.

      Krisse on mielestäni hauskimpia hahmoja tällä hetkellä suomalaisessa viihteessä. Hän tarvitsisi kuitenkin jonkun tasapainottavan hahmon parivaljakokseen, jolloin huumoria voisi repiä paljon enemmän irti, vastakohtaisuudet kun tuppaavat olemaan huvittavia.

    • juupa juu

      En tajua koko Krisse-brändiä enää, koska se hahmo on koluttu jo loppuun. Näköjään se uppoaa vielä joillekin tyhmille hameväen edustajille. Saakeli meni pilaamaan euroviisutkin koko..., ei kertakaikkiaan mitään annettavaa, no mennyt mikä mennyt.

      • Loppuun kaluttu

        Olen saanut tarpeekseni koko henkilöhahmosta. Aikansa kutakin. Pitäis ymmärtää luoda uutta ja kehitellä uutta hahmoa: parodiaa/komediaa löytyy naisen elämän eri vaiheilta, "blondi" uranainen, yksinhuoltaja, apuopettaja, matkaopas... tms.


    • Ymmärrys

      Oletko ajatellut, että voi johtua siitä, että sinä et ymmärrä Krissen huumoria?
      Krissen huumori on pohjimmiltaa sitä samaa, mitä isässänsä Reijossa on. Omasta mielestään älykästä ja näppärää huumoria. Pikkusen samaa "omaa huumoria" on myös veljellään Epulla.
      Kaikki samaa lihaa ja verta ja kaikenlisäksi sitä Salmishuumoria.

      Onneksi ihmisillä on kaikilla omanlaisensa huumori. Toiset ymmärtävät toisia, mutta onneksi löytyy aina samanlaisenkin huumorin omaavia. Sellaisten välillä yleensä synkkaakin.

      • Katsojaluvut kertovat...

        ...karun totuuden. Krisse ei ole TV-kelpoinen.

        Ehkä jossain perähikiällä juhannusjuhlissa voi löytyä joku, joka hihittää partaansa, kun katsoo tätä tyllikrumelunkia, joka availee suutaan.


    • Lopeta Krisse jo!!

      Ei ole Krissen prinsessa ja barbie jutut enää aikoihin huvittaneet! Se on niin tylsääää!!!! Lopettaisi jo julkiset esiintymiset koko Krisse, kyllästyttää ihan tosi paljon!

    • taikuri77

      Joo, ei ymmärrä. En ole ikinä tajunnut naikkosen huumoria. Ärsyttävä hahmo.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      280
      4733
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      135
      3056
    3. Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?

      Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k
      Maailman menoa
      42
      2918
    4. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      28
      1531
    5. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      227
      1232
    6. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      47
      1169
    7. Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa

      Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.
      Maailman menoa
      7
      976
    8. Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme

      Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu
      Ikävä
      58
      961
    9. Paskalaista valokuitulakiin

      Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais
      Maailman menoa
      52
      959
    10. Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?

      Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu
      Ikävä
      78
      931
    Aihe