Millaista toimintaa olette harrastaneet 5 kk vanhan vauvan kanssa? oletteko käyneet esim.perhekahviloissa,perhekerhoissa jne? millaista on ollut?
Onko normaalia,jos viiden kuukausen ikäinen vauva ei vielä käänny? mitä teidän 5kk vauva jo osaa? paljonko on paino ja pituus?
mitä tehdä 5kk vanhan pojan kanssa?
4
1071
Vastaukset 4
- gregro
empä tiiä millane olin piskuisena!
- kk
Me ollaan harrastettu vauva-äiti jumppaa kuntosalilla, vauvauintia Tampereen kaupungin järjestämissä ryhmissä ja tavattu muita äitejä ja vauvoja, joihin tutustuttiin netin kautta. Nyt syksyllä aloitetaan ton vauvajumpan tilalla bailatino mamma ja vaavi Tanssiurheiluseura stepissä.
Tunnen meidän vauva-äitiporukasta vauvoja jotka eivät vielä tuossa iässä käänny. Meidän tyttö osasi tuossa iässä kääntyä ympäri, mutta oiken muuta hän ei vielä osannutkaan. Sylissä istui hienosti, mutta ei vielä itsekseen. - maalaisjärkeä!
Minkä ihmeen takia pitäisi harrastaa yhtään mitään? Noin pienelle riittää muutama lelu ja liikuntaharjoitukset lattialla peiton päällä omassa kodissa oman vanhemman kanssa. Ihme hommaa tämä hässääminen, anna vauvan olla vauva.
- dD
joo mut se voi olla äidille aikas helpotus päästä välillä ulos tapaamaan samassa elämätilanteessa olevia äitejä. mietippäs sitä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1092260- 103896
- 70882
Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???22862- 48835
Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha548781- 80697
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76660Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik23600- 57561