Vuosi 2008

Vuosi 2007 oli tuhnujen vuosi, kun korot nousivat ja asuntojen hinnat rommasivat.

Vuosi 2008 on taas tuulareiden vuosi: korot laskee ja hinnat taas nousevat!!

Onneksi olkoon tuularit! Hyvin selvittiin kylmästä menosta vuonna 2007! Tämä vuosi on taas meidän ja meno on kylmää tuhnuille!
2166
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Useat talouden kommentaattorit ennustavat
vuodelle -08 nousun pysähtymistä ja jenkkilään
taantumaa.

Subrime sotku vasta alkoi viime vuonna. Tänä
vuonna käymme aallonpohjassa ja -09 saattaisi
olla jo varovaista toipumista.

Btw: kai olette panneet merkille vuoden aloituksen
öljyn hinnassa? Ai niin, eihän öljyssä voi asua...

Äänestä
  • No, tämän palstan talouskommentaattoreihin en itse uskoani pistä, mutta jos joku niin tekee, niin mitäpä minä siitä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tuularin vuosi kirjoitti:

Vuosi 2007 oli tuhnujen vuosi, kun korot nousivat ja asuntojen hinnat rommasivat.

Vuosi 2008 on taas tuulareiden vuosi: korot laskee ja hinnat taas nousevat!!

Onneksi olkoon tuularit! Hyvin selvittiin kylmästä menosta vuonna 2007! Tämä vuosi on taas meidän ja meno on kylmää tuhnuille!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu