Nokian N95 ei Mac-tukea

3-g

Ostaisin mielelläni sellaisen 3G kännykän jossa on Mac tuki mutta en ole löytänyt.

9

1828

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mika....

      ... Nokia E65 fjongaa mäkissä ku tyhjää. En viittiny kattoa, mutta eiköhän tuo N95:kin siinä skulaa. Noksut toimii macissa joko suoraan tai sitten käy hakemassa noksun sivulta ohjelmistot (en tiedä tuleeko levyillä jo mukana). Siellähän alkaa olemaan jo kaikennäköistä hilpettä mäkillekin. Eiköhän noi muunkin merkkiset toimi macin kanssa, mutta tänä vuonna tulee ainakin iPuhelimesta 3G versio.
      Tosta sun kysymyksestä sen verran, että mistä olet etsinyt? itse ainakin näin noita Hobbyhallissa ja netanttilassa ja mustassapörssissä ja oikeastaan suomessa niihin kompastuu jo kadullakin;-)

      • mutta Pc-suite

        paneelia ei saa macilla toimimaan.

        (macissani on 2 järjestelmänä XP mutta macilla en voi siirtää kuin kuvia buutuutilla.)


      • ...Jaska...
        mutta Pc-suite kirjoitti:

        paneelia ei saa macilla toimimaan.

        (macissani on 2 järjestelmänä XP mutta macilla en voi siirtää kuin kuvia buutuutilla.)

        http://www.nokia.fi/A4596259

        Lue sivuilta kohta iSync.

        iSync ohjelma käyttöohjeineen pitäisi löytyä koneeltasi jos et ole sitä poistanut. Minun koneella ( 10.5.1 ) on verso iSync Versio 3.0 (568.0)


      • ...Jaska...
        ...Jaska... kirjoitti:

        http://www.nokia.fi/A4596259

        Lue sivuilta kohta iSync.

        iSync ohjelma käyttöohjeineen pitäisi löytyä koneeltasi jos et ole sitä poistanut. Minun koneella ( 10.5.1 ) on verso iSync Versio 3.0 (568.0)

        Nokia Multimedia Transfer

        http://europe.nokia.com/A4423134

        Ei omaa kokemusta ohjelmasta.


      • Mika....
        ...Jaska... kirjoitti:

        Nokia Multimedia Transfer

        http://europe.nokia.com/A4423134

        Ei omaa kokemusta ohjelmasta.

        .... nokian omaa synkkausohjelmaa musalle ja kuville (varmaan just toi minkä linkkasit) ja se toimii hienosti ja sen avulla voi itunesta käyttää musan, videoiden ja kuvien synkkaukseen ja lisäksi iPhotoon se integroituu myös. iSynkilla synkkautuu kalenterit, osoitteistot sun muut. Macille ei ole PC-suite nimistä ohjelmaa vaan nokia tarjoaa plugit joilla nokiapuhelin integroituu osaksi macin omia ohjelmistoja.


    • MP33

      Nokialla on nykyään iSync laajennuksia jolla puhelimen saa toimimaan Applen iSync ohjelmiston kanssa (synkkaa kalenterin ja osoitekirjan).

      Jos haluat siirtää kuvia ja musiikkia Applen iLife ohjelmia käyttäen niin silloin kannattaa ladata Nokia Multimedia Transfer.

      Nokia Mac Support
      http://europe.nokia.com/A4423133
      - iSync (osoite ja kalenteri)
      - Nokia Multimedia Transfer (kuvat ja musiikki)
      - How to use your Nokia device as a modem (modeemi)

    • 1stMacFinn
    • Nolitsi
      • Mika...

        .... plugin saa ilmatteeks;-) ja vanhemmat kännyt toimii isyncissä suoraan ilman plukeja.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      120
      1777
    2. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      99
      1598
    3. Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä

      Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy
      Maailman menoa
      48
      1119
    4. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      44
      1010
    5. Multa sulle

      Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M
      Ikävä
      29
      939
    6. Nainen, olen tutkinut sinua paljon

      Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm
      Ikävä
      50
      866
    7. Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?

      Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s
      Ikävä
      46
      838
    8. Olet myös vähän ärsyttävä

      Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.
      Ikävä
      37
      790
    9. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      56
      788
    10. Onko sulla empatiakykyä?

      Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet
      Ikävä
      37
      760
    Aihe