SÄHKÖVIKA opel vectra 2.0i -89

Eli onko kellään tietoo, mistä voisi johtua, kun mittariston valojen sulake palaa saman tien kun kääntää valot päälle.

Sit vielä ois semmonen vika että pyyhkijät ei toimi tihku asennossa, muissa asennoissa kyllä, ja sit ku kääntää vivun alas, kun on vaikka nopeimalla asennolla pyyhkijät pysähtyy heti, eikä paluta alas??

kiitos etukäteen niille jotka kehtaa vastata
3905
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Mittarivalojen säädin voi olla sökö.Käännä "0" asentoo palaako sulake,ei oo 100% testi mut antaa suuntaa. pyyhkijöissä tihkun rele tai itse moottori kulunut niin paljon. Kokeile ensi uudella releellä, alkaa varmaa tihku pelaamaa.

Äänestä

Syynä on varmaanki pyyhkijän moottorin etuvastus.

Koitappa alkaisiko toimaan kun katkaiset pyyhkijän moottorille menevän punaisen johdon.
Tämä toimi ainaki kaverin vectrassa

Äänestä
  • Juu elikkä sain pyyhkijät toimimaan, vaihdoin releen..

    Eli vielä ois tuo ku se polttaa ton sulakkeen..
    mikähän siinä vois olla vikana, kokeilin toisella valokatkaisimella, ei johtunut ilmeisesti siitä.

    Apu ei olisi pahitteeksi..Kiitos etu käteen

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nimetön kirjoitti:

Eli onko kellään tietoo, mistä voisi johtua, kun mittariston valojen sulake palaa saman tien kun kääntää valot päälle.

Sit vielä ois semmonen vika että pyyhkijät ei toimi tihku asennossa, muissa asennoissa kyllä, ja sit ku kääntää vivun alas, kun on vaikka nopeimalla asennolla pyyhkijät pysähtyy heti, eikä paluta alas??

kiitos etukäteen niille jotka kehtaa vastata

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu