Kolinaa, kalinaa ja pauketta

Itselläni ei ole Nissania, mutta nuo uudet mallit esim. Almera kiinnostaisi kun hinnat pyörii 20 tonnin tietämissä. Ovatko nuo kolinat tosiaan sellaisia, ettei niitä saada pois näistä vehkeistä? Tätä kolinaa valittavat kaikki uudet ja vanhat nissanistit. Kuuluu edestä, keskeltä ja takaa. Ovatko Nissanin suunnittelijat ja testaajat kaikki kuuroja vai onko Nissanin omistajilla kuuloaisti erityisen herkistynyt?
61097
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Ei kolinat ole suunnitelioiden vika. Autot suunitellaan mahdollisimman halvalla ja suurelle ostajakunnalle. Keski-Europan sileille teille.
Suomi on marginaalialuetta.
Liian kallista tehdä auto suomen teille, jossa asfalttikoneen känninen perämies vetää asfalttiin 5-cm aaltoa!

Äänestä

Jos ei välitä kolinasta epätasaisella tiellä, niin onko kolina merkki siitä että on tulossa vaurioita etupäähän?

Tällä palstalla on lisäksi arvosteltu multilinkiä. Mikä se on ja onko se kuitenkaan niin tavattoman huono kuin annetaan ymmärtää? Onko se tullut vasta tämän vuoden malleihin?

Äänestä
  • Se on niin huono, kuin kirjoitetaan ja etenkin kallis!

    Äänestä

  • kyllä kirjoitti:

    Se on niin huono, kuin kirjoitetaan ja etenkin kallis!

    Pidetään edelleen mielessä, että Almeroissa ei ole multi-linkkiä, vaan McPherson -pyöräntuenta.

    Äänestä

Itse vaihdoin Mondeon Primeraan ja mielestän suurin ero oli siinä että Primeran myötä kolinat katosivat...

Äänestä

Oli miten oli. Mulla ei mitään valittamista kalinasta tai kolinasta, paukkeesta tai pihinästä - eiköhän samaa vikaa löydy kaikista merkeistä, oli sitten Nissani tai joku muu.. Ainakin mun käsitykseni ja kuuloaistimukseni perusteella.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ikuisesti kirjoitti:

Itselläni ei ole Nissania, mutta nuo uudet mallit esim. Almera kiinnostaisi kun hinnat pyörii 20 tonnin tietämissä. Ovatko nuo kolinat tosiaan sellaisia, ettei niitä saada pois näistä vehkeistä? Tätä kolinaa valittavat kaikki uudet ja vanhat nissanistit. Kuuluu edestä, keskeltä ja takaa. Ovatko Nissanin suunnittelijat ja testaajat kaikki kuuroja vai onko Nissanin omistajilla kuuloaisti erityisen herkistynyt?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu