Koira etsii uutta kotia!

Shargu

10kk ikäinen iloinen ja energinen sekaroitunen uros etsii uutta parempaa kotia. Poika on täysin sisäsiisti, oppii nopeasti ja osaa peruskäskyt. Luonteeltaan se on iloinen, energinen ja leikkisä... pientä itsepäisyyttä löytyy mutta niinhän kaikissa tuon ikäisissä. =) Tulee toimeen ihmisten, lasten ja muiden eläinten kanssa!

Etsin pojalle uutta hyvää kotia koska koen tällä hetkellä mahdottomaksi antaa sille kaikkea mitä se tarvitsee, oma jaksaminen on ongelmien takia niin lopussa etten pysty pitämään siitä hyvää huolta. Koira ei ole ongelma tapaus, koskee ajatuskin luopumisesta mutta tiedän sen olevan koiralleni parhaaksi. Toivoisin löytäväni uuden kodin jossa sille on tarpeeksi huomiota ja liikuntaa, aktiviteettiä ja seuraa.

Lisätietoja saa kysymällä, kerron mielelläni lisää ja toivon uuden kodin löytyvän pian. Koira on täysin terve ja rokotettu!

Yhteydenotot: [email protected] (Sarianna)

5

2393

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • koirainen

      koira auttaa jaksamaan ongelmien kanssa.
      Ei pidä heti heittää menemään.
      Itsekin olen huomannut, kuinka paljon se koira sitooa ja työllistää, mutta kun periaatteena pitää sitä, että elämässä pitää vaan tehdä ja jaksaa, ei passaa luovuttaa heti ensiväsymyksen tai kyllästymisen myötä. Ja kyllähän koirasta on paljon iloa. Älä luovuta.

    • Minä ;)

      Lähetin sinulle sähköpostia

    • sasano_
    • sidga

      moi
      täällä 12w tyttö .
      mitä koira maksaa
      oli nin ihn a kua muis asutte

      • tjassu

        5.1.2008 21:45 on alkuperäinen viesti palstalle tullut, mikäli osaat katsoa sitä ensimmäisestä viestistä.

        Tuskinpa tämä koira on enää vapailla markkinoilla - onhan aikaakin kulunut jo miltei 2 ( =kaksi ) vuotta...


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      43
      2130
    2. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      171
      1893
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      116
      1310
    4. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1150
    5. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      96
      942
    6. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      889
    7. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      78
      849
    8. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      43
      836
    9. Ja tääkin vielä...

      Kukakohan on valittanut, Salmiko itse? https://www.viiskunta.fi/rehtori-valittiin-ahtarissa-ilman-hakumenettelya-o/13479
      Ähtäri
      31
      772
    10. Minkälaisen viestin toivoisit saavasi?

      Miehelle.... Helpota vähän.
      Ikävä
      54
      691
    Aihe