Olisi mahdollisuus ostaa tontti pääkaupunkiseudulta n.50k€ hintaan kun vapailla markkinoilla kyseisen tontin hintapyyntö liikkuu 85k€-100k€ tietämillä.
Kannattaisko sijoittaa?
Kannattaisko sijoittaa?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Ei tietenkään kannata,mieluummin kannattaa aina ostaa se kalliimpi,ja pyytää jos siitäkin saisi vielä maksaa vähän ekstraa.
Tällähetkellä tonttien ja asuntojen hinnat ovat huippukorkealla.Jos hinnat rysähtää alle puoleen niin tappiota tulee että rytisee.
Olisikohan kuitenkin järkevämpi ostaa tontti Virosta,koska yritykset muuttavat Suomesta sinne ja siellä hintataso tulee nousemaan räjähdysmäisesti kun suuret ihmismassat muuttavat töitten perässä etelänaapuriin?
Ei todellakaan kannata jos ette tiedä tontista muuta kuin että on "pääkaupunki seudulta"
Jos on ullanlinnan mäellä 3000m2 niin osta.
Nummelasta 750m2 jätä ostamatta.