jekovit-tipat

mihin ikähän asti piti jekovit-tippoja antaa lapselle? olen kuullut että jotkut lopettavat aika aikasten kun syö jo kaikkea niin kuin vanhemmatkin..
3482
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

ihan johonkin 15-vuotiaaksi ainakin ja nyt on muuten uudet suositukset määrästä, ne on isommat kuin aiemmin. 3-vuotiaaksi se vähän isompi annos ja sitten annos vähän pienenee. Voi muuten antaa d-vitamiini tablettejakin esim. minisun kun lapsi on jo vähän isompi ja osaa tabletit pureskella.

Äänestä

siirryttiin ny tabletteihin,lapsi 1,5v.eiks se suositus ole just 3-4 vuotiaaks asti..

Äänestä
  • että lapsille ympärivuotiseen käyttöön 3 vuotiaaksi ja sen jälkeen loppuelämän ajan talvikuukaudet.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


-seija- kirjoitti:

mihin ikähän asti piti jekovit-tippoja antaa lapselle? olen kuullut että jotkut lopettavat aika aikasten kun syö jo kaikkea niin kuin vanhemmatkin..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu