Passat Blue motion

Milloin VW Passat Blue Motion mallit ovat Suomen markkinoilla?
42776
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

onko milloinkaan kun ne ei mun mielestä oo commonrail-malleja vaan ne on pumppusuutin-malleja, joten voi olla ettei niitä tuoda ollenkaan Suomeen vaan Commonrail-malleja sitten tuodaan kun ne lopulta tulee... Yksi 2-litrainen Commonrail on jo Tiguanissa. Ei saanu Tuulilasissa kehuja, on kuulemma kaupungissa janoinen tuo VW:n Commonrail vaikkakin on uudenaikainen. Itse kävin koeajamassa Tiguanin ja se 2-litrainen commonrail diesel oli tyhjäkännillä yllättävän äänekäs vaikka ei oo enää pumppusuutin diesel...

Äänestä
  • Blue-Motion on vähän sama juttu kuin Luxline, mikä on täällä myynnissä. Erikoishinnoiteltu ja vähän eri tavalla varusteltu myyntilukujen parantamiseksi. Blue-Motion mallia myydään kyllä ainakin länsinaapureissa.

    Äänestä

  • VWP kirjoitti:

    Blue-Motion on vähän sama juttu kuin Luxline, mikä on täällä myynnissä. Erikoishinnoiteltu ja vähän eri tavalla varusteltu myyntilukujen parantamiseksi. Blue-Motion mallia myydään kyllä ainakin länsinaapureissa.

    VW:n Suomen sivuilla (rakenna autosi) on Passatin 88 kilowattinen (CommonRail) jo hinnoiteltukin.

    Äänestä

  • Passat2004 kirjoitti:

    VW:n Suomen sivuilla (rakenna autosi) on Passatin 88 kilowattinen (CommonRail) jo hinnoiteltukin.

    Moottori ja vaiheisto: 2.0 TDI 81 kW BlueMotion
    Hinta alkaen: 28500 €

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ekoVW kirjoitti:

Milloin VW Passat Blue Motion mallit ovat Suomen markkinoilla?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu