Vaappuveistäja on tehnyt pitkän elämäntyön rakentaakseen mallinsa.
Nyt Pentti ei voi edes myydä elämän työtään, kun joku on ottanut mallin käyttöön ja rakentaa samanlaisia.
KYLLÄ hARMITTAA!
Pentin Uistin
8
2685
Vastaukset
- martyf
Oletko nimimerkki "Pentin Uistin" juovuksissa?
Penat on aina Penoja. Muut ovat sitä vain parannelleet. - 7cm
Pitäis jatkaa Penan tekoa. 10cm ja 5cm p malleja ainakin. Ei muita väheksymättä. Pikku-pena 7 väri,
antanut lukuisia taimenia mm. kahdella perättäisellä, kalan perkuu välissä, sain kaksi mittaa vuonna -94. 7cm antanut eniten. Isoimmat 10cm ja "pullukka". Kuka tekee Pentin uistimia?
- Anonyymi
kyrsä60 kirjoitti:
Niin nykyisin tekee...kun sai sen käsityksen alkukommentista.
hpikku gänäs tais alottaja olla. penat sais tulla kyl takas
- Anonyymi
Pentti
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
hpikku gänäs tais alottaja olla. penat sais tulla kyl takas
Aika kännissä taidat itsekkin olla, kun vastailet 12 vuotta vanhoihin aloituksiin että aloittaja kännis? 😁
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Pentti
Tekijä Pentti Hirvonen on siirtynyt paremmille vaapuntekoapajille jo vuosia sitten.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614408KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1523251Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo492524Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?522485- 1092207
- 241893
- 231652
- 301616
- 1611494
- 361265