Vaappuveistäja on tehnyt pitkän elämäntyön rakentaakseen mallinsa.
Nyt Pentti ei voi edes myydä elämän työtään, kun joku on ottanut mallin käyttöön ja rakentaa samanlaisia.
KYLLÄ hARMITTAA!
Pentin Uistin
8
2928
Vastaukset
- martyf
Oletko nimimerkki "Pentin Uistin" juovuksissa?
Penat on aina Penoja. Muut ovat sitä vain parannelleet. - 7cm
Pitäis jatkaa Penan tekoa. 10cm ja 5cm p malleja ainakin. Ei muita väheksymättä. Pikku-pena 7 väri,
antanut lukuisia taimenia mm. kahdella perättäisellä, kalan perkuu välissä, sain kaksi mittaa vuonna -94. 7cm antanut eniten. Isoimmat 10cm ja "pullukka". Kuka tekee Pentin uistimia?
- Anonyymi
kyrsä60 kirjoitti:
Niin nykyisin tekee...kun sai sen käsityksen alkukommentista.
hpikku gänäs tais alottaja olla. penat sais tulla kyl takas
- Anonyymi
Pentti
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
hpikku gänäs tais alottaja olla. penat sais tulla kyl takas
Aika kännissä taidat itsekkin olla, kun vastailet 12 vuotta vanhoihin aloituksiin että aloittaja kännis? 😁
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Pentti
Tekijä Pentti Hirvonen on siirtynyt paremmille vaapuntekoapajille jo vuosia sitten.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1692607Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482387Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021082- 64901
- 65849
Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a19737Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274727Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait212722Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies86720Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22678