Lähetin oheisen laskun autopark yritykselle.
Sopimus vaihteeksi näinkin päin
Hei!
Sain valvontamaksun autoni tuulilasiin. Summa oli 40 euroa. Puuttumatta siihen että antamanne maksu on Vantaan käräjäoikeuden päätöksen 14.12.2007 (tuomio 07/11275) vastainen syntyi samalla välillämme sopimus.
Autoni tulilasissa on selvä ilmoitus, että mikäli joku käyttää autoni tuulilasinpyyhkijöitä ilmoitustensa tai valvontamaksujen kiinnittämisen kiinnittäjä hyväksyy sopimuksen ja sitoutuu maksamaan auton omistajalle 200 euroa tuulilasinpyyhkimen käyttömaksua.
Kun työntekijänne kiinnitti valvontamaksun ikkunaani (minulla videokuva tapahtumasta) yrityksenne samalla hiljaisesti sitoutui noudattamaan ikkunassani ollutta sopimusta.
Työntekijänne on lukenut sopimuksen, tai hänen olisi täytynyt lukea sopimus. Laittamalla ikkunaani valvontamaksun tämä sopimus tuli teitä kohtaan velvoittavaksi.
Nyt kysyn, mihin osoitteeseen voin lähettää kyseisen sopimuksen (jonka olette hyväksyneet) laskun.
Kimmo V
Autoparkille lasku
2
293
Vastaukset
Lähettäjä: Autoparkki [[email protected]]
Lisää yhteyshenkilöt
Luo ryhmä
Torju lähettäjän viestit
Näytä kaikki otsikkotiedot
Tulosta näkymä
Päivämäärä: 07.01.2008 13:47
Vastaanottaja: "Kimmo Vainiolainen"
Kopio:
Aihe: RE: Odotan suoritustanne
Vastaamme vain asiallisiin reklamaatioihin (oli ne sitten vitsikkäitä vai
ei).- Jaakko Fagerlund
Eli seuraavan kerran kun saatte maksulapun, voitte lähettää Autoparkille vain lapun, että "maksan vain asiallisia laskuja, oli ne vitsikkäitä vai ei".
Sinulla on tällä hetkellä 200 EUR saatavaa firmalta, joten ei muuta kuin muistusta maksusta menemään ja jos ei vieläkään mitään tapahdu, jätä asia perintäyhtiölle hoidettavaksi ja toimita videotodiste tarvittaessa. Asianhan voi viedä käräjäoikeuteen riitana ja hankkia se ja asianhoitokulut ja viivästyskorot sitä kautta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti24045231Polttomoottoriauto tulessa parkkihallissa Tampereella
Pystyy näkemättä jo sanomaan, koska sähköautoissa ei ole palavia nesteitä lainkaan. Ihme ettei polttomoottoriautoja ole12325986SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat
Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude32415673Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!3010823Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy16910802Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat
Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h1229707Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump369641Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla858478Johtuuko vasemmistolaisten inho kristinuskoa kohtaan heidän islamin uskostaan?
Tätä jäin pohdiskelemaan.2426824Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2226489