Näytä taulukot vierekkäin calcissa

Miten saan calcissa kaksi eri taulukkoa näkymään samaan aikaan niin että niitä voi myös muokata?
Exelissä toiminto on näytä vierekkäin.
2446
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Eli avaa molemmat taulukot, pienennä toinen vasemmalle ja toinen oikealle. Tai tee makro jolla se menee sitten nappia painamalla.

Äänestä
  • Mitenkäs se makro sitten oikein tehdään?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


pulma kirjoitti:

Miten saan calcissa kaksi eri taulukkoa näkymään samaan aikaan niin että niitä voi myös muokata?
Exelissä toiminto on näytä vierekkäin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu