Saona

Mikä tai mitä siellä Saonassa on, kun kaikki kehuvat, että siellä kannattaa ehdottomasti käydä?? Onko se todella upea luntokohde vai mikä? (itsellä kun ei ole hajuakaan ko. paikasta) Entä miten sinne helpoiten pääsee, kun emme ole matkatston matkalla??
1610
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Se on sellainen "luonnonpuistoalue-saari" Karibialla jonne menee veneitä pilvin pimein. Sievä rannalta katsottuna mutta jos menet vähänkin kauemmaksi katsomaan niin löydät "kaatopaikan".

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jasiel kirjoitti:

Mikä tai mitä siellä Saonassa on, kun kaikki kehuvat, että siellä kannattaa ehdottomasti käydä?? Onko se todella upea luntokohde vai mikä? (itsellä kun ei ole hajuakaan ko. paikasta) Entä miten sinne helpoiten pääsee, kun emme ole matkatston matkalla??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu