Thai hieronta

Varmistua

Minkälaista hierontaa Phuketissa on thaihieeronta? Suomessa se tuntuu olevan sexivoittoista. Pitääkö pyytää erikseen normaalia perinteistä thaihierontaa. Vai onk se jompaa kumpaa asiakkaan toivomuksen mukaan ?

9

6931

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Steffo

      No kyllä sen aika hyvin näkee hierontalaitoksen julkisivusta, sijainnista ja henkilökunnan käyttäytymisesta. Kävin itse parissakin kunnon taihieronnassa. Aika mukava kokemus eikä mitään seksiä siihen liittynyt. Ihmettelin vain miksi nämä hierojat usein yskivät. Jos menee sisäänheittäjien houkuttelemana johonkin tyttökadun laitokseen niin tarhonta on varmaan ihan toista.

    • ...

      Katso miten hierontapaikka mainostaa itseään:

      Traditional Thai massage = perinteistä hierontaa
      Soapy massage = aivan jotain muuta
      Oil massage = siltä väliltä (saa myös tietysti pelkän hieronnan jos haluaa)

      • on myös

        rannalla. siellä voit pitää housut jalassa ja homma siveää.


    • paikasta ja sun mielenkiinnosta heironta/muu. Jossain paikassa käyvät hivelemään jostain pikkusen?. Mikäli haluut ainoastaan hierontaa niin ilmaise vaan se. Ei sua raiskata siellä. Ja hieronta on useimmiten parasta vanhemmilta hierojilta (voimaa). Jos on muut ajatukset mielessä niin katso hierojien ikää. Tosin maksat aika paljon extrasta. Parempi jättää ne jutskat iltaan.

      • Sakari Puttemans

        Silom saunan yhteydessä oli hieromapaikka.Taksa 100 bath.Ämmä kysy haluunko sakuauo. Sanoin ei,se vetäs ihan huvikseen ja ilmaiseksi.


      • Sakari Puttemans kirjoitti:

        Silom saunan yhteydessä oli hieromapaikka.Taksa 100 bath.Ämmä kysy haluunko sakuauo. Sanoin ei,se vetäs ihan huvikseen ja ilmaiseksi.

        näinhän se menee. puhut vähän mutta asiaa. Eihän näitä tarvii etukäteen miettiä. Tulee jos on tullakseen :). Samoinhan se on missä muualla tahansa, myös Suomessa.


      • käytettävät
        kitewind kirjoitti:

        näinhän se menee. puhut vähän mutta asiaa. Eihän näitä tarvii etukäteen miettiä. Tulee jos on tullakseen :). Samoinhan se on missä muualla tahansa, myös Suomessa.

        öljyt ja likaiset kädet saattavat aiheuttaa pahankin ihottuman, joten jos olet herkkäihoinen, niin en kyllä suosittele. Edellisellä matkallani sain selkääni kivuliaan ihottuman, jota olen parannellut siitä asti. Lääkärin mielestä se oli selvä bakteerien aiheuttama juttu ja siihen olen saanut antibiottia sekä sisäisesti että ulkoisesti. En uskalla enää käydä näillä hierojilla niin ihanaa kun se oliskin. Onko kenelläkään muulla tälläisiä kokemuksia?


      • käytettävät kirjoitti:

        öljyt ja likaiset kädet saattavat aiheuttaa pahankin ihottuman, joten jos olet herkkäihoinen, niin en kyllä suosittele. Edellisellä matkallani sain selkääni kivuliaan ihottuman, jota olen parannellut siitä asti. Lääkärin mielestä se oli selvä bakteerien aiheuttama juttu ja siihen olen saanut antibiottia sekä sisäisesti että ulkoisesti. En uskalla enää käydä näillä hierojilla niin ihanaa kun se oliskin. Onko kenelläkään muulla tälläisiä kokemuksia?

        Se tauti sinun selässäsi kannattaa takistaa trooppisten tautien erikoislääkäriltä. Oireesi viittaavat herpes-viruksen aiheuttamaan (thai-kielellä) nguu-sawat (suom. käärmetauti). Se on yhtä yleinen thaimaalaisilla kuin sukulaisviruksensa aiheuttama huuliherpes eurooppalaisilla, ja samoin kuin huuliherpestä kantaa meistä yli 90% väestöstä, puhkeaa se vain pienelle osalle heistä. Nguu-sawat'iin ei pure mikään penisiliini/antibioottivalmiste, ja se saattaa jatkua erittäin kivuliaana jopa yli vuoden. Thaimaalaiset joille virustauti on puhjennut kuvaavat kipua: "luita särkee", vaikka ainoat näkyvat oireet ovat ihottuma tyypillisimmin kylkien ja keskiselän alueella. Virus ei ole hengenvaarallinen, mutta sen puhkeamista thaimaalaiselle edeltää nykyisin useissa tapauksissa aikaisempi altistuminen hi-virukselle (hiv). Tämä ei ole pelottelua, vaan täyttä tietoa paikan päältä.


    • ghkl45

      4 eurolla saa intiimihieronnan, ei siihen hintaan kannata itse hommaan ryhtyä varsinkin kun hieroja on kympin nainen

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam
      Maailman menoa
      204
      13787
    2. Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa

      Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu
      Maailman menoa
      54
      6940
    3. Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa

      10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö
      Maailman menoa
      184
      6732
    4. K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä

      vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon
      Maailman menoa
      97
      4689
    5. Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju
      Maailman menoa
      69
      4613
    6. Kela maksoi etuuksia 17,3 mrd. eur, yritykset sai 10,6 mrd.

      Tuohon päälle vietiin vielä palkansaajilta työeläkeloisille 27,5 miljardia euroa. Etenkin Suomen Sosialistiset Yrittäjä
      Maailman menoa
      21
      4371
    7. Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen

      Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos
      Maailman menoa
      72
      4285
    8. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      75
      4102
    9. Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt

      viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta
      Maailman menoa
      100
      3876
    10. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      93
      3650
    Aihe