Thai hieronta

Varmistua

Minkälaista hierontaa Phuketissa on thaihieeronta? Suomessa se tuntuu olevan sexivoittoista. Pitääkö pyytää erikseen normaalia perinteistä thaihierontaa. Vai onk se jompaa kumpaa asiakkaan toivomuksen mukaan ?

9

6985

    Vastaukset 9

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Steffo

      No kyllä sen aika hyvin näkee hierontalaitoksen julkisivusta, sijainnista ja henkilökunnan käyttäytymisesta. Kävin itse parissakin kunnon taihieronnassa. Aika mukava kokemus eikä mitään seksiä siihen liittynyt. Ihmettelin vain miksi nämä hierojat usein yskivät. Jos menee sisäänheittäjien houkuttelemana johonkin tyttökadun laitokseen niin tarhonta on varmaan ihan toista.

    • ...

      Katso miten hierontapaikka mainostaa itseään:

      Traditional Thai massage = perinteistä hierontaa
      Soapy massage = aivan jotain muuta
      Oil massage = siltä väliltä (saa myös tietysti pelkän hieronnan jos haluaa)

      • on myös

        rannalla. siellä voit pitää housut jalassa ja homma siveää.


    • paikasta ja sun mielenkiinnosta heironta/muu. Jossain paikassa käyvät hivelemään jostain pikkusen?. Mikäli haluut ainoastaan hierontaa niin ilmaise vaan se. Ei sua raiskata siellä. Ja hieronta on useimmiten parasta vanhemmilta hierojilta (voimaa). Jos on muut ajatukset mielessä niin katso hierojien ikää. Tosin maksat aika paljon extrasta. Parempi jättää ne jutskat iltaan.

      • Sakari Puttemans

        Silom saunan yhteydessä oli hieromapaikka.Taksa 100 bath.Ämmä kysy haluunko sakuauo. Sanoin ei,se vetäs ihan huvikseen ja ilmaiseksi.


      • Sakari Puttemans kirjoitti:

        Silom saunan yhteydessä oli hieromapaikka.Taksa 100 bath.Ämmä kysy haluunko sakuauo. Sanoin ei,se vetäs ihan huvikseen ja ilmaiseksi.

        näinhän se menee. puhut vähän mutta asiaa. Eihän näitä tarvii etukäteen miettiä. Tulee jos on tullakseen :). Samoinhan se on missä muualla tahansa, myös Suomessa.


      • käytettävät
        kitewind kirjoitti:

        näinhän se menee. puhut vähän mutta asiaa. Eihän näitä tarvii etukäteen miettiä. Tulee jos on tullakseen :). Samoinhan se on missä muualla tahansa, myös Suomessa.

        öljyt ja likaiset kädet saattavat aiheuttaa pahankin ihottuman, joten jos olet herkkäihoinen, niin en kyllä suosittele. Edellisellä matkallani sain selkääni kivuliaan ihottuman, jota olen parannellut siitä asti. Lääkärin mielestä se oli selvä bakteerien aiheuttama juttu ja siihen olen saanut antibiottia sekä sisäisesti että ulkoisesti. En uskalla enää käydä näillä hierojilla niin ihanaa kun se oliskin. Onko kenelläkään muulla tälläisiä kokemuksia?


      • käytettävät kirjoitti:

        öljyt ja likaiset kädet saattavat aiheuttaa pahankin ihottuman, joten jos olet herkkäihoinen, niin en kyllä suosittele. Edellisellä matkallani sain selkääni kivuliaan ihottuman, jota olen parannellut siitä asti. Lääkärin mielestä se oli selvä bakteerien aiheuttama juttu ja siihen olen saanut antibiottia sekä sisäisesti että ulkoisesti. En uskalla enää käydä näillä hierojilla niin ihanaa kun se oliskin. Onko kenelläkään muulla tälläisiä kokemuksia?

        Se tauti sinun selässäsi kannattaa takistaa trooppisten tautien erikoislääkäriltä. Oireesi viittaavat herpes-viruksen aiheuttamaan (thai-kielellä) nguu-sawat (suom. käärmetauti). Se on yhtä yleinen thaimaalaisilla kuin sukulaisviruksensa aiheuttama huuliherpes eurooppalaisilla, ja samoin kuin huuliherpestä kantaa meistä yli 90% väestöstä, puhkeaa se vain pienelle osalle heistä. Nguu-sawat'iin ei pure mikään penisiliini/antibioottivalmiste, ja se saattaa jatkua erittäin kivuliaana jopa yli vuoden. Thaimaalaiset joille virustauti on puhjennut kuvaavat kipua: "luita särkee", vaikka ainoat näkyvat oireet ovat ihottuma tyypillisimmin kylkien ja keskiselän alueella. Virus ei ole hengenvaarallinen, mutta sen puhkeamista thaimaalaiselle edeltää nykyisin useissa tapauksissa aikaisempi altistuminen hi-virukselle (hiv). Tämä ei ole pelottelua, vaan täyttä tietoa paikan päältä.


    • ghkl45

      4 eurolla saa intiimihieronnan, ei siihen hintaan kannata itse hommaan ryhtyä varsinkin kun hieroja on kympin nainen

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yli 3 Vuotta sinä jaksoit

      ja yrititit ottaa selvää minusta. Aika hämmästyttävää. Naiselle.
      Ikävä
      88
      1384
    2. Jasmin Vähäkangas paljastelee

      Eilinen päivä on heillä kulunut biitsillä niin silloin tuo äiti ihminen on intoutunut paljastelemaan kunnolla. Laittanut
      Kotimaiset julkkisjuorut
      192
      1187
    3. Mikä minussa sitten

      Kiihottaa enemmän kuin muissa?
      Ikävä
      74
      1029
    4. Mikä on viimeinen

      este joka vielä pitää sinut ja kaivattusi erillään?
      Ikävä
      78
      933
    5. Miksi kumppaniehdokkaan oma elämä on teille ongelma?

      Täällä monesti kuulee vaatimuksia siitä, että kumppaniehdokkaalla ei saisi olla lemmikkejä, lapsia, kavereita, eksiä, su
      Sinkut
      361
      831
    6. Näin kaivattuni viimeksi...

      ...? Se tuntui kuin... ?
      Ikävä
      59
      787
    7. Oikea nainen

      On äärimmäisen naisellinen, pienikokoinen, kapeaharteinen, pienet kapeat kasvot, paksut huulet, kauniit hiukset, upeat t
      Sinkut
      168
      784
    8. Miehet lähtevät itse pois deittailumarkkinoilta

      Ovat saaneet tarpeekseen naisista. Tyypillisin poistuja on: Koulutettu, työssäkäyvä, etsii pitkäaikaista parisuhdetta.
      Sinkut
      209
      752
    9. Kangaskylän alkoholi-hurjastelijat

      Oppi olkoon että autollessa etanoli kuuluu pääasiassa 95 E10 polttoaineseen, siihenkin vain enimmillään 10% vahvuisena t
      Hyrynsalmi
      5
      717
    10. Taidan lähettää kaveripyynnön

      Sulle nainen. Otan vaan rohkaisuryypyn ensin.
      Ikävä
      43
      645
    Aihe