pyhä pietari

mooma

eräänä päivänä oli kuollut paljon ihmisiä ja pietarilla oli ollut kova työ. yksi mies tuli taivaanportille ja kysyi pietarilta,
- pääsenkö taivaaseen? johon pietari vastasi
- tänään on ollut vaikka minkälaista taivaaseen yrittäjää ja olen TODELLA väsynyt, pääset taivaaseen jos sanot jonkun oikein hyvän teon jonka olet tehnyt. mies vastasi
-pelastin yhden naisen, joka oli joutumassa kolmen ison moottoripyöräjengiläisen raiskaamaksi.
pietari virkosi heti ja ajatteli että se on hyvä työ ja kysyi
- milloin se tapahtui?
mies katsoi kelloaan ja sanoi
- noin puolitoista minuuttia sitten

1

2070

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Olento

      Hurskas ja vähemmän hurskas mies olivat pyrkimässä taivaaseen. Pyhä Pietari pyysi heitä laskemaan housunsa alas ja kysyi: "Mitäs tuolla vehkeellä on tehty?" Hurskas sanoi: "Pelkästään pissitty." Vähemmän hurskas toivonsa menettäneenä sanoi: "No naitu niin pirusti!"
      Pyhä Pietari päästi vähemmän hurskaan sisään, mutta osoitti hurskaalle alakertaa. Hurskas kysyi: "Mitäs tämä oikein tarkoittaa?" Pietari vastasi: "Tämä on paratiisi eikä mikään käymälä."

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      342
      4332
    2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      142
      2428
    3. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      82
      2056
    4. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      141
      1571
    5. Eikö me voitais

      Vaan harrastaa seksiä kun muusta ei tule mitään
      Ikävä
      26
      1107
    6. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      42
      1094
    7. Kuinka pitkä välimatka

      on teidän kotien välillä?
      Ikävä
      22
      1005
    8. Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan

      Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein
      Maailman menoa
      140
      999
    9. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      77
      989
    10. Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?

      Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!
      Luterilaisuus
      337
      931
    Aihe