niin miten pystyn tutustumaan samaa lukiota käyvään ihastukseeni, kun en tunne sitä yhtään?
Sekin on varmaan ihastunu muhun ja kummatkin ollaan niin ujoja et ei uskalleta mennä puhumaan toiselle mitään..
Sekin on varmaan ihastunu muhun ja kummatkin ollaan niin ujoja et ei uskalleta mennä puhumaan toiselle mitään..
Vastaukset 5
Vanhimmat
juupa juu, samanlaista ongelmaa mullaki.
Mut aattelin ihan kysyä mitä hänelle kuuluu, tervehtiä kun näen hänet tulossa kouluun... Jtn, täytyy kuitenkin..
Ei siinä kai oikein muu auta kuin yrittää mennä juttelemaan, mutta tiedän kyllä omalla kohdallakin, että helpommin sanottu kuin tehty..
Olen myös erästä todella mukavalta vaikuttavaa tuntematonta tyttöä luokiossa katsellut ja tahtoisin kyllä tutustua, mutta ei vaan riitä rohkeus mennä juttelemaan. En tiedä, mitä hän ajattelee. Joskus tuntuu kuin hän vähän katselisi ja joskus taas ei, ehkä se on vain toiveajattelua.
itsekin olen lukiossa ja ihastunut yhteen poikaan. tuosta katsejutusta voin sanoa ihan samaa. tietenkin sitä toivoo että ne katseet merkkaisivat jotain mutta aina ei ota selvää.
Joo. Täytyy voittaa ujous ja rohkeasti kysymään. Ei saa edetä liian nopeasti, minäkin tein tämän saman asian. Ja oon nyt iki-ihanan tytön kanssa
"Täytyy voittaa ujous ja rohkeasti kysymään."
Kysymään, että?
Yrittäkää luoda tilanteita missä voisi mahdollisesti tulla jtn sanottua, tai olkaa edes helpommin lähestyttäviä.. Usein kuulen kuinka vaikeaa on mennä juttelemaan tytölle, kun hän on aika kaveriporukassaan.. Joten yrittäkää löytää itsenne vaikka sieltä koulun kirjastosta, lukemassa/tekemässä läksyjä. Uskoisin, että lähestyminen olisi paljon helpompaa..