Hupsista!
Piti laittaa kysymys tänne Alanya-palstalle, mutta hujahti tuonne yleiseen. Eli: josko kellään olisi tuoreita viime kesän kokemuksia Alanyan hotelli Rivierasta? Esim. siitä onko ruoka hyvää ja kannattaako ottaa puolihoito, kun Alanyassa on niin paljon hyviä ruokapaikkoja.
Piti laittaa kysymys tänne Alanya-palstalle, mutta hujahti tuonne yleiseen. Eli: josko kellään olisi tuoreita viime kesän kokemuksia Alanyan hotelli Rivierasta? Esim. siitä onko ruoka hyvää ja kannattaako ottaa puolihoito, kun Alanyassa on niin paljon hyviä ruokapaikkoja.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Olimme syyskuussa 2007 hotelli rivierassa.
Hotelli oli aivan mahtava, henkilökunta erittäin mukava, ruoka oli todella hyvää, oli useita leipä vaihtoehtoja, paria eri ruokavaihtoehtoa, paljon salaatteja sekä paljon erilaisia jälkiruokavaihtoehtoja. Aamupalallakin oli kasviksia, leipiä, mehua, teetä, kahvia, muroja yms.
Hotellin molemmin puolin on uima-altaat ja hotellin baari (uima-altaan vieressä) oli koko ajan auki, sieltä sai ostettua ruokaa ja juomaa.
Hotelli on myös erittäin hyvällä paikalla. Kleopatran ranta (riviera hotellin ranta oli nr.6) oli todella lähellä. Myös basaarit olivat lähellä ja monia hyviä ruokapaikkoja, sekä pari markettia.
Hotellissa on myös mahdollisuus saada hieronta-ja kampaamo palveluita. Kampaamopalveluista en tiedä mutta hieronta oli ainakin huomattavasti halvempaa kuin suomessa.
Lisäksi vielä että huonee olivat siistit ja hyvänkokoiset, omalla parvekkeella. Huoneessa oli myös mini jääkaappi jota joku kävi aina täyttämässä ja laskutti juoduista juomista.
Suosittelen erittäin lämpimästi hotelli rivieraa!
Tosi kiva kuulla. Rupesin jo ajattelemaan, että kukaan ei kommentoi millään lailla kysymykseeni. Kuulostaa hyvältä, sinne siis.
juuh, kirjotteles tänne sit hotellikokemuksestas jos kerkeet/ jaksat/ haluat !! olis mielenkiintosta kuulla.