Voiko myös..

Luin tuolta pari sivua alempaa että eräs oli alottanu baarimikon työt 2 kuukaudella työkkärin tyoharjottelulla..
Voiko blokkarin/plokkarin työtä kanssa tehdä esim työkkärin kautta? Jos muistan oikein (se että on työharjottelussa työmarkkinatuella) ni sen pitänee siottua arkipäivään ja viim. klo.22.00?
2422
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Blokkaus on eri asia kuin extraus. Extraus on sitä että työnantaja ostaa työnvuokrausfirmalta työntekijän kulloiseenkin tarpeeseen esim. kiirepäivät. Ota yhteyttä työnvuokrausfirmoihin, esim. Opteam, Capital, ja hae sinne töihin. Blokkaukseen ei tarvitse ravintola-alan koulutusta, mutta se lasketaan tietysti eduksi

Äänestä
  • Ei ole "blokkaus" eikä "extraus" vaan plokkaus ja ekstraus.

    Usko nyt jo! Teet itsesi naurunalaiseksi käyttämällä noita vääriä termejä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


lisäys blokkari=extraaja kirjoitti:

Luin tuolta pari sivua alempaa että eräs oli alottanu baarimikon työt 2 kuukaudella työkkärin tyoharjottelulla..
Voiko blokkarin/plokkarin työtä kanssa tehdä esim työkkärin kautta? Jos muistan oikein (se että on työharjottelussa työmarkkinatuella) ni sen pitänee siottua arkipäivään ja viim. klo.22.00?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu