Kyselen käyneiltä, onko saarella normaali 220v sähköjärjestelmä, eli käykö kotoiset sähkölaitteet? Tarviiko adapterin? Entäpä matkapuhelin, tarviiko 3-taajuus vai pelaako normaali?
Vastaukset 6
- Tarviiko,
riippuu hotellista.Toisiin tarvii adapterin(saa lainattua hotellista)toisiin ei...matkapuhelin normaali
- tarkennus
220/240V
- joku
tarkennus kirjoitti:
220/240V
tarvitseeko Grand Baien Veranda hotellissa adapterin sähkölaitteisiin?
- lomailija
joku kirjoitti:
tarvitseeko Grand Baien Veranda hotellissa adapterin sähkölaitteisiin?
Ei tarvita kyseisessä hotellissa.
- dozer
Ainakin meidän hotelissa(Le Mauricia) oli semmoiset sähkörasiat, että niihin kävi kaikki litteät pistokkeet esim. kännyköiden laturit ilman adapteria(siis virtakin sama). Mutta maadoitettuihin olisi tarvinnut adapterin "vääränlaisen" sähkörasian takia.
- marco
ainakin hotellissa jossa olin tarvittiin adapteria jonka sai ilmaiseksi lainaksi respasta. kolmitaajuus ei toimi eli kuvien lähetys kavereille ei onnistu. ei ole kolmitaajuus verkkoa. muuten känny toimi loistavasti. (le palmiste. trou aux biches)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1721206
- 751043
- 86820
- 48752
Mitä luulet
Mitä luulet kaivattusi ajattelevan sonusta? Onko jotain mitä haluaisit oikaista hänelle?72747Vielä hyvinvointitalosta
Suurin osa pyhäjärvisistä on sivistynyttä fiksua porukkaa ja on täysin hankkeen kannalla. Nyt vain pieni äänekäs joukko81668Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa
ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su37627- 28615
IS Viikonloppu 25.-26.7.2026
Lähes kymmenen vuotta kestänyt putki täysiin 3.0 ristikoihin on Skytän osalta ilmeisesti nyt ohi. Kollegat ovat arvioin67611Luule ja ajattele minusta
mitä tykkäät nainen, olet ajat sitten antanut itsestäsi ihan omanlaisen kuvan.. 😅46599