Skypenimen vaihtaminen

vaikeaa

Olen yrittänyt vaihtaa antamaani nimeä Skypen oman profiilin kautta, mutta aina vaan vanha nimi näkyy. Miten saan vaihdettua skypenimeni?

6

879

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vallilla vallilla

      kyllä se onnistuu profiilin kautta. siellä lukee sun nimi niin vaihdat sen ja klikkaat päivitä niin se vaihtuu, mutta sun käyttäjä tunnus pysyy samana...mä kokeilin sen itse ja se onnistui minulta hyvin :)

    • vaihdokki...

      Mitä iloa nimen vaihtamisesta on jos kerta käyttäjätunnus pysyy kuitenkin samana.
      Poista koko skype ja lataa kaikki uusiksi niin saat mieleisesi tunnarit ja nimet.
      Älä mene vanhaa nimeäsi sitten kurkkimaan skypessä, se kun ei aktivoidu niin se poistuu nopeammin bittitaivaaseen skype tiedostoista, näin minulle joku kertoi.

      • vallillavallilla

        kyll siitä on sen verran iloa, että jos tunnusluku on ihan outo ja muille käyttäjille haluaisi näyttää, kuka siinä toisessa päässä oikeasti on niin näkyyhän niille nimi ainoastaan.

        jos ei muuta niin lataus ihan alusta!


    • Kokkeilija

      Kokeileppa kirjautua ulos Skypestä ja sitten luot uuden minuuden:)) Äänestä kumminkin tunnetaan.
      Voihan olla oikeat nimet toisessa, että ystävät löytää ja porinoissa oleva minä, etteivät kaikki kotiin tuppaa jos on hyvinkin "viehättävä".

    • kapusta

      Heippa,sanokaa minulle mistä johtuu, kun vaihdoin skypenimeni, niin se toinen osapuoli ei saa minua tällä uudella nimelläni käyttöönsä, mutta sillä vanhalla nimellä saimme yhteyden. Miksi noin kävi, oli meillä todellakin yhteys, mutta katkeili jonkun verran, ihmeellistä. Olen tässä päässä aivan ällikällä lyöty, ei silti mitäs se haittaa, mutta mutta, ettei sitten vaan ääneni kantaudu jollekin toiselle...siellä välissä...? Välimatkamme on Suomi-Kanada. Jouduin vaihtamaan skypenimeni sen jälkeen, kun koneeni jouduttiin laittamaan tehdasasetuksiin ja uudessa ohjelmassa ei enää vanha nimeni toiminut.

    • Suza-Liina

      Minulla ei ole Skype-nimeä, eikä salasanaa, kuinka saan ne?
      Haluaisin hieman soitella.
      Suzanne Vikla

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      93
      8108
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      40
      3912
    3. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      102
      1916
    4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      24
      1380
    5. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      33
      1224
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      31
      1109
    7. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      12
      980
    8. Rakastuminenhan on psykoosi

      Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk
      Ikävä
      53
      857
    9. Olisinko mä voinut käsittää sut väärin

      Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt
      Ikävä
      31
      832
    10. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      29
      797
    Aihe