Heippa! Onko Phuketin alueella optikko-liikkeitä? Saako laadukkaita silmälaseja? Ja jos saa, niin lähinnä hintatasoa kyselen, kannattaako hankkia uudet prillit mieluumin Suomesta kun Thaimaasta? :)
Sílmälasit
Kyselen:)
7915
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
uuden otsikon kun edellinen näytti menneen ihan plörinäksi:) Eli asiallisia vastauksia kiitos:)
Jos on varaa matkustaa Phukettiin,niin on varaa ostaa silmälasit kyllä Suomesta.Tai jos noin tiukkaa tekee jätä se matka tekemättä ja osta vaikka kolmet lasit sillä hinnalla
Onko se nyt niin kamalaa jos ihminen haluaa hieman säästää?? Ei noi rillit kuitenkaan mitään ihan ilmaisia ole.
Kyselläänhän täällä huorienkien hintoja, eikä siitä kukaan poraa. Jos on varaa mennä Thaimaahan, niin luulis olevan varaa naida suomessakin. Vai miten se sun ajatusmaailma nyt menikään takahikiän juntti?
Hei. Kävimme vuosi sitten Phuketissa (kohta taikamaahan uudestaan) , ostin itselleni uudet lasit, ja näöntarkastus kuului pakettiin. Hintaa laseille tuli 40e. (tuttu optikko katsoi laseja Suomessa, totesi laadultaan hyviksi) Ostin myös äidilleni lasit, minulla oli mukana hänelle Suomessa tehty optikon tekemä näöntarkastus lappu, jossa taitot, ja tehot esillä. Sama hinta. Ostin myös aurinkolasit tehokkuuksilla, 40e. Halvemmallakin olisi saanut, mutta tykästyin kehyksiin.
Moi!
Saahan täältä nököjään asiallisia ja tarkkoja vastauksiakin - kiitos!
Edelliselle (9.1.2008 klo 15.23) kirjoittajalle haluaisin todeta ystävällisesti, että voisit käyttää hieman asiallisempaa kieltä viesteissäsi. Mikä pakko sinulla on köyhiä ja vain työtään tekeviä ihmisiä huoritella? Mitä pahaa he ovat sinulle tehneet kun heitä noin vihaat?
Sitten takaisin asiaan. Mieheni tarvitsee uudet aurinkolasit vahvuuksilla - ja onneksi luin asiallisen vastauksesi.
Kokeilitteko muuten paikallisia seksipalveluita (yhdessä tai erikseen)? Ajattelimme hieman piristää lomaamme jossain vaiheessa "kolmannellapyörällä" ja kiinnostaisi tietää miten kannattaa menetellä? Suomessa meillä on joskus ollut kesämökillä ja purjeveneellä juhlaseuraa (bi-tyttöjä), mutta Thaimaassa nämä mahdolliset seuralaiset kai mieluummin ottaisivat korvauksen seurastaan ihan riihikuivana rahana viinien ja juhlaillallisten sijaan?
Kiitos etukäten muillekin asiallisista vastauksista.
Kiitos ASIALLISESTA vastauksesta:) Kerrankin tätä palstaa lukee edes yksi fiksu immeinen:)
Kokemuksesta tiedän että P&P Optic on hyvä optikkoliike Patongilla, helppo löytää, rantakadulta käännytään Bangla roadille niin se on heti alkupäässä oikealla.
Teetetty kahdet moniteholasit ja aurinkolasit vahvuuksilla eri vuosina ja ovat olleet erittäin hyviä. Suomessa olen ennen reissua kysellyt lasien hintaa ja P&P Opticissa hinta n. 1/3 suomen hinnasta. Minulla ollut suomalaisen optikon antama näkötesti silmistäni mutta he halusivat tutkia näön uudelleen. Suosittelen.
Tässä linkki:
http://phuketindex.com/pandpoptic/index.htm