Teneriffa / Americas

Moi, minkälaisia kokemuksia muilla on Playa de las Americasista? Onko minkälainen ja minkänäkönen paikka? Olen kahden vaiheilla matkani suhteen, että
valitsenko kohteeksi Playa de las Americasin vai Los Cristianoksen. Tahtoisin kuulla siellä jo käyneiden mielipiteitä asiasta. Kiitti jo valmiiks vastauksista.
81722
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

nuori ja haluat vähän irroitella niin älä ainakaan Los Cristianokseen mene sillä siellä on vain eläkeläisiä. Americas on menopaikka parhaammasta päästä.

Äänestä

Moi, Playa de las Americas on ihan mukava lomakeskus saaren eteläosassa. Rannat ovat suuria ja melko siistejä sekä palvetarjonta runsasta. Erilaisia ravintoloita löytyy paljon. Mikäli sinua kiinnostaa minkä näköistä alueella on, niin seuraavilta sivuilta löytyy videoita ja kuvia Playa de las Americasista. Sivuilta voit myöskin lukea muiden matkailijoiden vinkkejä. Mukavaa matkaa sinulle.

http://www.kanaria.suomalaisille.com

Äänestä

Ei kannata lähteä. Siellä sataa kuitenkin ja kaljakin on kalliinpaa ku suomessa eikä edes maistu samalle.

Äänestä

koska kaikki rannat ovat lähempänä, olen itse ollut kaksi kertaa Americasisissa eikä ole tarvinnut pettyä.Los Christianos on ihan kävelymatkan päässä Americasista joten voit hyödyntää molempien kohteiden tarjontaa mukavasti.

Äänestä

kyllä americas on paras!

Äänestä

Itse en ainakaan siellä ollessa edes ollut kokoaikaa selvillä, että kummassa kaupungissa edes olen. Majotuksen hankkisin kuitenkin ehkä Americasin puolelta, koska cristianos on ehkä hiukan rauhattomampaa aluetta vilkkaan yöelämän vuoksi. Jos ei jaksa kävellä, niin taksimatkat on siellä niin edullisia.

Hyvä valinta kuitenkin......

Hyvää lomaa

Äänestä
  • Anteeksi vaan mutta Americasisissa on huomattavasti vilkkaampi yöelämä kuin Cristianoksessa ja sen tietää vanha mummonikin.

    Äänestä

  • weddi kirjoitti:

    Anteeksi vaan mutta Americasisissa on huomattavasti vilkkaampi yöelämä kuin Cristianoksessa ja sen tietää vanha mummonikin.

    Los cristianos on pienempi ja Americas suurempi ja siellä on rauhattomampi tai vilkkaampi yoelämä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Sanna% kirjoitti:

Moi, minkälaisia kokemuksia muilla on Playa de las Americasista? Onko minkälainen ja minkänäkönen paikka? Olen kahden vaiheilla matkani suhteen, että
valitsenko kohteeksi Playa de las Americasin vai Los Cristianoksen. Tahtoisin kuulla siellä jo käyneiden mielipiteitä asiasta. Kiitti jo valmiiks vastauksista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu