Moi, olen 12 vuotias tyttö, täytän kohta. Olen 158cm/42kg Aika moni sanoo että olen hoikka tai rimppakinttu mutta siskoni on 4 cm minua lyhyempi ja hieman kevyempi. Hän levittää minusta tietoa että painan oikeasti 50 kg ja aina haukkuu läskiksi vaikka itse painaa 39 kg. Minuun ihastuvat monet pojat, melkein koko luokka, ja se kohottaa itsetuntoani. (Moni on siis tunnustanut) Ja sitten en ole luokkamme pisin on ainakin 7 jotka ovat pidempiä mutta siskoni väittää minua ylipitkäksi ja pulleaksi enkä ikinä syö sen sanoman jälkeen koko päivänä... Auttakaa olenko oikeasti lihava!
Olenko lihava tai ylipitkä?
En tiedä
9498
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Ihan tavallisen hoikka sinä olet, kaukana lihavasta. En ymmärrä, miksi siskosi tekee noin ilkeästi, mutta älä todellakaan anna hänen sanomisensa vaikuttaa sinuun niin, että jättäisit sen vuoksi syömättä.
Älä luota siskoosi tässä asiassa. Tiedät kai sen itsekin, että väärässä hän on. Koska kyseessä on siskosi, ei pitäisi olla niin kovin vaikeaa kertoa vanhemmille tuosta juoruilusta.
Lihava etkä ylipitkäkään :) Siskosi luultavasti vaan kiusaa sinua. :)
Minusta et ole ollenkaan liian pitkä tai laiha!!
Älä usko siskoasi!:D Ja kerroit tuossa että olet luokallasi suosittu, joten miksi välittää siskosi kummallisista mielipiteistä?
itse olen suunnilleen saman pituinen ja painan enemmän enkä tosiaan tunne itseäni lihavaksi!:D
Äläkä tosiaan ole syömättä koko päivää!! Sehän on ihan hullua... Ajattele terveyttäsi, älä siskoasi:)
(Sinuna juoruaisin heti vanhemmille inhottavasta siskosta:D)
Korjaan vielä, siis täytän kohta 13 enkä 12 eli olen suunnilleen 13 vuotias. Siskoni on kyllä inhottava ja olemme kaksosia. Mutta juoruilu vanhemmmille ei ehkä auta koska siskoni on aika moisessa suosiossa heidän silmiinsä, siksi minusta on turhauttavaa että jos vaikka tönäisen häntä vahingossa, ja hän sanoo äidilleni, minulle huudetaan vaikka kuinka sepitän että se oli vahinko. Jos siskoni tönäisee minua ihan tahallaan, ja sanon äidilleni, siskoni vain tekee surkean ilmeen ja sanoo että valehtelen. Silloin äitini alkaa yleensä nauraa ja halaa häntä. Että sillä lailla :/ Mutta, kiitos niin miljoonasti noista kommenteista kyllä itsetunto vahvistui niin maan mainiosti! On kyllä hyvä palsta!
siskos on kateelinen.
Läski ja ylipitkä. katko jalkas ja syö porkkanaa
Oot nyt vähän kujalla spede
Vedät sitä siskoos isompana tyttönä kunnolla turpaan niin loppuu vittuilu!