Mikä loma se sellainen on, jossa tehdään töitä ja vieläpä ilmaiseksi?
Jo on joillakin vatsaa kysyä lomalaisia töihin ja vieläpä ilman palkkaa! Vielä enemmän ihmetyttää se, että jotkut vielä mokomaan suostuvat! Jollain käsittämättömällä tavalla myös valtio myöntää viisumeja tuleville lomal.. ööh, siis työläisille, tai siis talkooporukalle.
HALOO!
Working holiday?
2
963
Vastaukset
- joojoojoohjee
ei morje, ei oikeesti jaksa lukee tollasta paskaa. ottaisit eka selvää ennenku kirjotat tollasii kommentteja.
working holidayn idea on että siinä voi vuoden aikana sekä matkustella sekä olla laillisena työntekijänä, ja vaikka sillä rahoittaa matkansa. eli se ei tod ole mitään ilmaista työvoimaa, vaan työntekijöille maksetaan palkkaa ihan normaalisti! erikseen ovat tietenkin jotkut vapaaehtoistyö-farmit, mutta jokainenhan voi itse valita mitä haluaa tehdä.
moi - aussie-jack
Kun tulen Suomeen on minulle varattu heinähommia,tractorin korjausta verkkojen kelaamista ja häissäkin pitää soittaa. Pahin on kuitenkin kun vietellään purjeveneeseen päiväksi.Palkasta ei puhettakaan enpä ole kysellytkään.kuitenkin mukava loma HÄH?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä831611Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2691531Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava2681263Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.1691252- 56857
- 66844
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em64837Miksi mies tuntee näin?
Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui40821- 40807
Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤44781