Kokkolassa on suojatie eräässä risteyksessä, missä saat ajaa autolla pituus suuntaan eli koko suojatien yli,jos käänyt vasemmalle.Vinkki tämä tie on posti nro:67100 alueella.Ratkotaan tämä ensin ja toivottavasti tulee lisää arvoituksia Kokkolasta(Vastaus tulee huomenna 23.00 jos ei kukaan arvaa)
Arvaus kysymys
Kokkolasta
333190
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 33
Vanhimmat
Risteys jos kerta Kokkolassa semmonen on eihän pyörälläkään saa ajaa suojatiellä?
Kun tuo provo (ookko)tuli tuohon.Ihan kiva kysymys.Mutta risteys ei tule juuri nyt mieleen vaan tutkitaan karttaa
Pitäis varmaan kysyä kaupungin insinööreiltä mutta tuskimpa kehtaavat vastata jos kerta näin harvinainen asia on kokkolassa.
koulun kohdalla Kustaa Aadolfinkadulla ole tällainen suojatie, mutta onko se jo 67200 aluetta?
Ei ole hollihaan koulun luona mutta alue on 67200 eli Kokkolan Leenala
Falanderinkadun risteys....
Ei oikea paikka
Tiedän kyllä paikan mutta en vaan saa mieleeni olen nimittäin huomannut saman seikan kyllä vaivaa nyt tuo paikka.
On muuten ihan mukva kun on vähän tämmöstäkin arvoittelua.
vinkkejä
Huhdantie-Huhdankuja?
Olikohan siinä suojatie...hmm?
Mutta suunta jonkin verran oikea
jungsborginkuja.
Missä on muuten kuja minkä mainitsit
ja menee kaustarinkadun ja närvilänkadun takaa, päättyyhakakatuun. ammattikoulun takana. kaustarinkadun ja närvilänkadun kohdilla on mainitsemasi kohdat tai ainakin samanlaiset.
SORRY
Hohhhoijaa onpa mielenkiintoinen arvuutteluleikki. Mitähän seuraavaksi. Arvuutellaanko millä postinumeroalueella Kokkolassa jäi auton alle hamsteri vuonna 2001?
jos vain löytyy faktaa että näin on käynyt
TÄTÄ SORATIEN PÄTKÄÄ KYTTÄÄ MONI KOKKOLALAINEN OIKOTIENÄ ERÄITTEN LIIKENNEVALOJEN TAKIA
vaikka yhden kadun tai tien nimen???????
Tehtaankatu-Vesitorninkatu, jossa Tehtaankadulla on myös töyssy.
päin tultaessa Kaarlelankadulle kun käännytään Ohikulkutien suuntaan? Näin vältetään A.Chydeniuksenkadun ja Kaarlelankadun risteyksen liikennevalot.
Kyllä pitää kutinsa. Siis kun ajatte Antti chy.katua ja käänytte vapaudentielle urheilutalon kohdalta,lähtee soratie oikealle. Ajatte mäen päälle tulee y-risteys pidätte oikean puoleista kaistaa, tulette Kaarlelan kadulle ja siinä se ON
Siinä on pyörätie. Urheilutalolta päin tultaessa on käytettävä vastenta kaistaa.. Taas ilmeisesti on pyörätie merkki käännetty/kaadettu.
kartan mukaan ei oo edes virallinen tie.
Kyll tuo kaveri arvas oikein (Sivusta seurannut)
Oliskos Kaarlelankdulla ja Ilkantien risteys uimahalliin käännyttäessä?
Ei Simeonitien ja Stalinin kujan välissä
Haluais jo tietää...
lukee oikea vastaus
Urheilutalolta tullessa Kaarlelankadulle pitää ajaa vähän pitempään vasemmalle sen vihreän vanhan pienen talon vieressä on laillinen tie mistä pääsee nouseen Kaarlelankadulle.Autokoulujen suosima mäkilähtö harjoitus tie.Siis lähempänä uimahallia kun tämä kyseinen pyörätie.
ymmärrä
Siis kun tahdotaan kiertää Kaarlelan-Antinkadun valo.Käännytään Antinkadunta urheilutalon kohdalta vasempaan ja sitten heti talon etunurkan jälkeen oikeaan.Tästä ylös Kaarlelan kadulle oli tämä pieni pätkä pyörä ja suojatietä jota pitkin on ajettava TÄSSÄ KYSEISESSÄ TEHTÄVÄN VASTAUKSESSA.Mutta kun kääntyy siinä parkkikentälle tultaessa heti vasemmalle ja menee sieltä takaosasta oikealle ja Kaarlelankadulle niin pääsee ilman pyörätie ajoa.
Kysyköö lissöö